MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy będą szczęśliwi z tego dodatku! Otrzymasz nawet 400% miesięcznej pensji 20.07.2024

MS
Wideo
od 7 lat
Pracodawcy starają się wprowadzać nowe formy nagradzania za zaangażowanie pracowników. Jednym z innowacyjnych podejść jest dodatek dla pracowników, który wyróżnia się spośród tradycyjnych benefitów i premii. W przypadku, który opisujemy, pracownicy będą mogą liczyć na nawet 400% swojej miesięcznej pensji.

400% miesięcznej wypłaty. Jak otrzymać dodatek?

Dodatki dla pracowników stają się coraz bardziej popularnym narzędziem w zarządzaniu zasobami ludzkimi, umożliwiając firmom wyróżnienie się na tle konkurencji. Wprowadzenie dodatkowych korzyści, niezależnych od standardowych systemów premiowych, może przyczynić się do budowania więzi między pracownikami a przedsiębiorstwem.

W naszej galerii wyjaśniamy wszystkie szczegóły związane z dodatkami dla pracownika.

Jubileusze pracownicze

Nagroda jubileuszowa jest wypłacana pracownikowi za wieloletnią pracę w zawodzie bądź u jednego pracodawcy. Nie jest to świadczenie uregulowane w Kodeksie pracy, dlatego nie każdy zatrudniony może ją otrzymać. Kto może liczyć na wypłatę nagrody jubileuszowej?

Kto może otrzymać nagrodę jubileuszową?

Pracownik ma prawo do nagrody jubileuszowej w dniu, w którym osiąga odpowiednią długość stażu pracy. Ten okres wynosi 20 lat. Następnie świadczeniobiorca otrzymuje kolejne nagrody jubileuszowe, co przepracowane 5 lat. Pracownik powinien otrzymać nagrodę jubileuszową w następnym dniu od otrzymania prawa do przyznania jej. W przypadku, gdy świadczenie nie zostanie wypłacone, to zwiększa się ono o odsetki.

Nagroda jubileuszowa dla wybranych zawodów

Nagroda jubileuszowa jest określona w aktach wykonawczych do ustaw dotyczących pewnych grup zawodowych. Tym samym należy się ona m.in.:

 • nauczycielom,
 • pracownikom samorządowym,
 • pracownikom służby cywilnej,
 • pracownikom służby zdrowia,
 • pracownikom urzędów skarbowych,
 • górnikom,
 • pracownikom bibliotek,
 • pracownikom instytucji kultury.

Ile wynosi nagroda jubileuszowa?

Podstawą do obliczenia wysokości nagrody jubileuszowej jest miesięczne wynagrodzenie, które przysługiwało pracownikowi w dniu, w którym nabył on prawo do świadczenia. Jeśli jednak w dniu wypłacania pieniędzy, wynagrodzenie będzie wyższe niż w dniu, w którym otrzymał to prawo, to świadczenie naliczane jest w oparciu o korzystniejszą dla pracownika podstawę.

W zależności od tego, gdzie zatrudniony jest pracownik i jaki ma staż pracy, to wysokość jego świadczenia będzie się różnić. Np. dla pracowników służby cywilnej, urzędów państwowych, pracowników samorządowych nagroda jubileuszowa wyniesie kolejno:

 • 75 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 20 latach pracy;
 • 100 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 25 latach pracy;
 • 150 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 30 latach pracy;
 • 200 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 35 latach pracy;
 • 300 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 40 latach pracy;
 • 400 proc. wynagrodzenia miesięcznego - po 45 latach pracy.

WAŻNE Każda nagroda jubileuszowa podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie PIT dla przychodów pracowniczych. Nie będzie jednak podlegać składkom ZUS, jeśli między poszczególnymi nagrodami zostaną zachowane minimum 5-letnie odstępy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński