Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Amazon w Kołbaskowie obawiają się koronawirusa. Centrum odpowiada - jesteśmy odpowiedzialną firmą

red.
fot. Sebastian Wołosz
Zwiększona częstotliwość i intensywność sprzątania, większe odstępy między stanowiskami pracowników czy obowiązkowe mycie rąk wodą z mydłem - to tylko kilka z działań jakie podjęło Centrum Logistyczne Amazon w Kołabaskowie w trosce o pracowników. Ci jednak nadal obawiają się koronawirusa.

Na [email protected] otrzymaliśmy wiadomość od zaniepokojonego pracownika Centrum Logistycznego Amazon w Kołbaskowie pod Szczecinem, w której poinformował nas, że w jego ocenie zespół nie został odpowiednio zabezpieczony względem kryzysu epidemiologicznego w jakim obecnie wszyscy się znajdujemy.

Pracownik poddał wątpliwości - dużą liczbę osób na zmianie, brak maseczek dla pracowników, za małą liczbę płynów do dezynfekcji rąk na terenie Centrum czy za krótkie przerwy uniemożliwiające właściwe zadbanie o higienę. Wspomniał również o transporcie pracowników autobusami i braku kontroli ich stanu zdrowia.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy biuro prasowe Amazon.

Jak czytamy w wiadomości zwrotnej: bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, partnerów oraz klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Jesteśmy odpowiedzialną firmą. Ściśle przestrzegamy wytycznych rządowych i władz sanitarnych, wdrażając odpowiednie procedury we wszystkich naszych centrach logistycznych na terenie całego kraju. Pracujemy nad tym, aby nadal realizować dostawy do klientów, którzy najbardziej zostali dotknięci obecną sytuacją. Dla wielu z nich jest to jedyny sposób, w jaki mogą zdobyć niezbędne produkty.

ZOBACZ TEŻ:

Ponadto firma przedstawiła przykładowe działania, które zostały podjęte w trosce o pracowników. Są to m.in.:

  • zwiększona częstotliwość i intensywność sprzątania - wszystkie klamki drzwiowe, poręcze schodów, przyciski w windach, schowki i ekrany dotykowe są regularnie dezynfekowane;
  • zobowiązanie wszystkich pracowników do pozostania w domu i zwracanie się o pomoc medyczną, jeśli się źle poczują;
  • prośba do wszystkich pracowników o częste mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po kaszlu, kichaniu lub wydmuchaniu nosa. Jeżeli mydło i woda nie byłyby łatwo dostępne, należy użyć środka do higieny rąk na bazie alkoholu o stężeniu powyżej 60 proc.

ZOBACZ TEŻ:

Wprowadzone zostały również zmiany związane z rozkładem przestrzennym w budynkach, aby zapewnić pracownikom możliwość zachowania bezpiecznej odległości od siebie.

Tymczasowo zawieszono kontrole bezpieczeństwa prowadzone przy wyjściu z budynków, aby ograniczyć gromadzenie się ludzi w jednym miejscu w tym samym czasie, a także tymczasowo zmieniono politykę w zakresie korzystania z telefonów komórkowych, aby umożliwić pracownikom kontakt z rodziną.

Czekamy na Wasze e-maile na [email protected]!


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński