Powtórka Kinga Szczecin. Słaba skuteczność z osobistych i porażka w Lublinie [ZDJĘCIA]

King Szczecin przegrał ligowy mecz na parkiecie Startu Lublin.
King Szczecin przegrał ligowy mecz na parkiecie Startu Lublin. Fot. Wojciech Szubartowski
W poprzednim sezonie King miał serię czterech zwycięstw z rzędu. W obecnym było podobnie. Było, bo szczecinianie nie zdołali wygrać po raz piąty na parkiecie Startu Lublin.

W hali Globus spotkały się zespoły, które w ostatnim czasie znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach. Gospodarze przegrali pięć ligowych potyczek z kolei, natomiast przyjezdni triumfowali w czterech minionych kolejkach Energa Basket Ligi. Tyle, że Start raz jeszcze chciał pokazać, że ma jakiś patent na Kinga. W poprzednim sezonie szczecinianie gładko wygrali w Lublinie, ale prowadził ich Maciej Majcherek. W ligowym rewanżu oraz w spotkaniu Pucharu Polski – lepsi byli już lublinianie.

King dobrze rozpoczął. Po dwóch i pół minuty trafił Bryce Brown i szczecinianie prowadzili 9:4. Tyle, że gospodarze w następnych akcjach celnie rzucali zza łuku i zrobiło się 16:9.

W II kwarcie Start znów miał udaną serię i odskoczył na 40:27, ale King też potrafił pokazać charakter i przed przerwą odrobił większość strat.

Po zmianie stron Start trzymał przewagę 5-7 punktów, a goście próbowali wyszarpać zwycięstwo. Gdyby trafiali rzuty osobiste (mieli tylko 3/11) – może i by złamali przeciwnika, ale pudłami dawali mu tlen, a czas uciekał.

W ostatniej minucie King doszedł do stanu 69:70, jednak w ważnej akcji nie upilnował debiutującego w Starcie Troy’a Berniesa, który rzucił za trzy i zapewnił wygraną. Kolejne próby rzutowe gości były nerwowe, a wynik ustalił po rzutach wolnych były gracz naszego zespołu Sherron Dorsey-Walker.

17 grudnia King zagra na parkiecie Astorii Bydgoszcz.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69
Kwarty: 25:23, 18:17, 17:13, 15:16
Start: Melvin 19 (5x3), Dziemba 17 (5), Młynarski 17 (3), Dorsey-Walker 9 (1), Smith 8 (1), Bernies 5 (1), Szymański, Pelczar.
King: Fayne 15, Matczak 14, Brown 13 (3), Meier 8 (2), Borowski 6, Kostrzewski 5 (1), Mazurczak 4, Cuthbertson 2, Eads 2, Żmudzki.