Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstanie przychodnia specjalistyczna

Wioletta Mordasiewicz
Specjaliści mają przyjmować pacjentów w tym budynku. Obecnie działa tu oddział wewnętrzny kobiecy.
Specjaliści mają przyjmować pacjentów w tym budynku. Obecnie działa tu oddział wewnętrzny kobiecy.
Stargardzki szpital zamierza rozszerzyć swoją ofertę leczenia o opiekę ambulatoryjną. Będzie można z niej skorzystać także w nocy.

To pomysł dyrekcji szpitala na dodatkowy zarobek i zagospodarowanie pustostanów, które pojawią się po przeprowadzce niektórych oddziałów do remontowanych obiektów. Opustoszeć ma między innymi budynek damskiej interny. W nim ma być uruchomione nocne ambulatorium. To na razie propozycja. W dni powszednie po porady lekarskie pacjenci mogliby tam zgłaszać się w godz. 18-8. W święta ambulatorium byłoby czynne przez całą dobę.

- Rozważamy też możliwość zorganizowania wyjazdowej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej - mówi Dariusz Lewiński, szef stargardzkiego ZOZ-u. - W pogotowiu na pięć karetek jeździ jeden lekarz. Nasza działalność byłaby jakby uzupełnieniem pracy ratowników.

Budynek interny ma się stać przyszpitalną przychodnią specjalistyczną. Mają w niej przyjmować m.in. laryngolodzy, okuliści i lekarz medycyny pracy. Część poradni działających teraz w ośrodku rehabilitacji przy ulicy Staszica i oddziale otolaryngologicznym przy ul. 11 Listopada może przeprowadzić się do budynków szpitalnych przy ul. Wojska Polskiego.

Stargardzianie nie kryją, że mają już dosyć ciągłych przeprowadzek lekarzy specjalistów.

- Poradnie specjalistyczne od kilku lat krążą po całym mieście - mówi pani Krystyna, stargardzianka. - Raz są tu, raz tam. Parę lat temu rozrzucono po mieście poradnie, które działały przy ulicy Krasińskiego, przeprowadzono też gdzie indziej specjalistów z ulicy Słowackiego.

Szef szpitala uważa, że zmiany wyjdą na dobre pacjentom.

- Gdy uda się plany zrealizować, specjaliści nie będą rozproszeni po mieście jak to jest obecnie - komentuje Dariusz Lewiński. - Pacjenci będą mogli swoje sprawy załatwić w jednym miejscu, a nie np. w trzech.

Nie wyklucza się przeprowadzki do szpitala całego oddziału otolaryngologicznego, który obecnie działa przy ul. 11 Listopada. A tam mógłby funkcjonować zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Wszystkie plany mają być realizowane po zakończeniu modernizacji i rozbudowy szpitala. To potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński