Powódź na południu Polski: Grozi nam powtórka z 1997 roku....

  Powódź na południu Polski: Grozi nam powtórka z 1997 roku. Raport specjalny [wideo]

  Źródło: mmkrakow.pl, echodnia.eu, dziennikwschodni.pl

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Powódź na południu Polski: Grozi nam powtórka z 1997 roku. Raport specjalny [wideo]

  ©Fot. mmkraków/Echo Dnia

  Powódź na południu Polski - Świętokrzyskie, Podkarpacie, Małopolska: Ludzie panicznie boją się powtórki dramatu z 1997 roku. Zdaniem specjalistów może być... gorzej.
  Powódź na południu Polski: Grozi nam powtórka z 1997 roku. Raport specjalny [wideo]

  ©Fot. mmkraków/Echo Dnia

  Według informacji resortu spraw wewnętrznych trudna sytuacja powodziowa występuje w pięciu województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim. Jednak prognoza pogody synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na kolejne dni jest optymistyczna. Fala powodziowa opuści dziś Małopolskę, a województwa podkarpackie i świętokrzyskie w czwartek.

  W ciągu doby poziom wód w tamtejszych rzekach podnosił się nawet o dwa metry.
  Natychmiast zalane zostały pola, domy i drogi. Wielu mieszkańców ewakuowano. Jak dotąd wiadomo o pięciu śmiertelnych ofiarach powodzi w Małopolsce. Na Śląsku podczas akcji ratunkowej na zawał serca zmarł strażak

  Nienotowana w historii woda w województwie świętokrzyskim. Na Wiśle stan wody przekracza najwyższy notowany w historii!!! Ewakuowano setki ludzi z powiatów kazimierskiego, buskiego, staszowskiego, ostrowieckiego. Nieprzejezdnych jest kilka odcinków dróg, kilka mostów, zalane są tory, zatopione wiele gospodarstw i pól. Oto nasz raport specjalny minuta po minucie z całego regionu świętokrzyskiego.

  19.41 Jest źle. Od godziny 14 do 19 woda na Wiśle w Sandomierzu podniosła się o 14 centymetrów.

  19.10 Kilkuset strażaków przyjechało wesprzeć świętokrzyskie jednostki. Przyjechały jednostki z Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Podlaskiego, Łódzkiego, Mazowieckiego, Wielkopolskiego. Do tego 80 podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Strażacy przywieźli łodzie. Ale jest ich potrzebne więcej - w najbliższym czasie dojedzie 6 z Katowic.

  18.40 Tragiczne liczby świętokrzyskiej powodzi to tysiące hektarów pod wodą, tysiące zalanych domów, ponad 5 tysięcy ewakuowanych ludzi. Straty będą kosmicznie wysokie.

  18.30 Dziś powódź w Świętokrzyskiem zebrała tragiczne żniwo - w Sandomierzu w wodzie znaleziono martwego mężczyznę, w jednym z domów zmarła 88-letnia kobieta. Staruszka zmarła raczej z przyczyn naturalnych, mężczyzna prawdopodobnie jest ofiarą żywiołu.

  18.05 Bronisław Komorowski kończy wizytę w rejonie Połańca.

  18.00 Woda na Czarnej w Połańcu zaczyna powoli opadać. W ciągu godziny ubyło około 3 centymetrów. To dobra wiadomość dla tych, którzy w centrum Połańca walczą o utrzymanie wałów.

  17.50 Ludzie z zalanych domów dzwonią do sandomierskich strażaków prosząc o ewakuację. Podają adres i strażacy po nich płyną. W akcji jest też helikopter. Jeżeli ktoś siedzi na dachu i chce być zabrany, musi podnieść ręce do góry i nie machać - to znak rozpoznawczy, że potrzebna jest pomoc. Pomimo upływu 12 godzin od przerwania wału, osoby nadal są uwięzione w zalanych domach - czasami całe rodziny lub starsi. Nikt nie ewidencjonuje, ile osób do tej pory zabrano, dlatego nie wiadomo, do ilu osób trzeba jeszcze dotrzeć.

  Powódź w w Świętokrzyskiem - Umacnianie wału rzeki Trześniówki


  17.45 Otwarto drogę w Kawęczynie w gminie Smyków. Most w tej miejscowości wzmocniono betonowymi płytami. Za kilka godzin ma zostać otwarta trasa Stąporków - Szydłowiec.

  17.40 Bronisław Komorowski zakończył już wizytę na terenie Elektrowni Połaniec i ruszył na front walki z wodą na wałach na rzece Czarnej w Łęgu. To armia ludzi walczy od wielu godzin z żywiołem nie dopuszczając do zalania Elektrowni i kilku wsi.

  17.26 Bronisław Komorowski jedzie na teren Elektrowni Połaniec oblężonej przez gigantyczną wodę.

  17.15 Bronisław Komorowski - pełniący obowiązki prezydenta i marszałek sejmu przyjechał właśnie do Połańca.

  16.50 Wieś Maśnik koło Połańca całkowicie odcięta od świata. Strażacy na łodziach i pontonach ewakuują właśnie ludzi.

  16.45 W gminie Pacanów udało się uratować wały w Komorowie. Wisła zaczęła się tam przelewać przez koronę wałów ale podwyższono je workami o ponad pół metra na długości około 250 metrów. Udało się nie dopuścić do zalania okolic. W tej chwili trwają gorączkowe prace nad uszczelnianiem wałów w okolicach mostu w Szczucinie.

  16.40 Nowy Korczyn ciągle pod wodą ale optymistyczne są ostatnie komunikaty, że Wisła zaczęła opadać. I to jest fakt - wodowmierzu w Karsach w środę o od 10 do 17 stan wody obniżył sie o około 30 centymetrów. Jednak w nadal pod wodą jest kilkadziesiąt posesji. Ludzie nie chcieli się ewakuować i pozostali w swoich domach do których można tylko dopłynąć łódką.

  Powódź w w Świętokrzyskiem - Przerwane wały przeciwpowodziowe w Winnicy (gmina Połaniec)


  16.27 Osaczona przez wielką wodę Elektrownia Połaniec ogranicza produkcję. W specjalnym komunikacie poinformował o tym sam zakład. Firma zapewnia, że odbiorcy prądu nie ucierpią.

  16.10 Stan na tą chwilę w powiecie staszowskim. W Winnicy koło Połańca woda z Wisły przelała wały i jej masy płyną poza korytem - zalały nieckę między ujściem rzeki Czarna a Wisłą tworząc gigantyczne rozlewisko. Cała Winnica jest pod wodą. Trwa walka o wały na Czarnej w Łęgu i Połańcu - tak by obronić elektrownię (Łęg i okoliczne wsie) i oraz osiedle Północ(Połaniec) przed zalaniem. Zdesperowani ludzie walczą z pomocą wojska i strażaków. Niestety nie dojechała zapowiadana amfibia. Wały na Wiśle od Połańca w kierunku Sandomierza są nasiąknięte jak gąbka, strażacy nic już nie są w stanie zrobić. Trwa czekanie - albo wał zostanie przerwany albo woda opadnie. na razie nic nie wiadomo na temat dzisiejsze wizyty Bronisława Komorowskiego w Połańcu.

  15.58 W Sandomierzu jest groźba katastrofy ekologicznej - woda zalała dwie stacje benzynowe i uszkodziła dwa zbiorniki z gazem LPG, który wyciekł.

  15.50 Do Sandomierza przybyły kolejne jednostki strażaków ale to kropla w morzu potrzeb.

  15.42 Woda na Wiśle w Sandomierzu ciągle się podnosi. Przez przerwany wał w Koćmierzowie wypływają masy wody i do czasu opadnięcia stanu Wisły nikt nic nie będzie w stanie z tym zrobić.

  15.30 Sytuacja na ten moment w Sandomierzu - zalana jest całkowicie prawobrzeżna część Sandomierza, to efekt przerwanego wału w Koćmierzowie. Woda sięga na wysokość 3 i więcej metrów aż pod dachy. Trwa dramatyczna ewakuacja uwięzionych w zalanych domach ludzi - szacuje się ,że jeszcze pomocy wymaga około 1500 ludzi. Toczy się walka o uratowania przed zalaniem osiedla przy hucie szkła gdzie mieszka kilka tysięcy ludzi oraz samej huty szkła. Wszyscy pracownicy huty szkła ratują swój zakład.

  15.20 W Sandomierzu w wodzie strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Nie wiadomo kim jest odnaleziony i w jakich okolicznościach zginął. Możliwe, że jest to druga ofiara powodzi.

  15.15 Nad Sandomierzem są już ogromne wojskowe śmigłowce, które widać jak na linach ewakuują mieszkańców z dachów zalanych domów. Są też dwie ogromne amfibie zabierające ludzi w zalanych domach.

  15.00 Skandaliczna sytuacja w Sandomierzu na osiedlu przy hucie - gdzie w blokach mieszka kilka tysięcy ludzi. Mieszkańcy sami chcą bronić swoich domów - niestety brakuje im worków i piasku. Dochodzi do awantur bo ludzie są bezradni, nie ma ani straży ani zapowiadanego wojska. Pojawiły się już śmigłowce, które będą zabierały mieszkańców z dachów. Doszło już do takiej sytuacji, ze mieszańcy dywanami zatrzymują wodę na wałach.

  14.44Od około godziny nieprzejezdna jest droga łącząca Ruszczę w gminie Połaniec z Budziskami i Słupcem w gminie Łubnice. Jest to efekt wczorajszego rozerwania wału na kanale Strumień, wpływającym do Wisły.

  14.30 Premier Donald Tusk był na terenach zalanych przez wodę w Sandomierzu. Przed chwilę wyjechał. Powiedział nam ,że rozmiar tragedii w Sandomierzu jest niewyobrażalny i że skierowane zostaną tu dodatkowe siły straży pożarnej, przylecą też śmigłowce, które będą ściągały ludzi z dachów. Na miejscu pojawi się też druga amfibia. Premier dodał,że wysłuchał płaczącego małżeństwa z Sandomierza, które rozpaczało ,że w nocy nie było żadnej informacji o zagrożeniu. Tusk powiedział, że z jego informacji wynika, że odpowiednie służby informowały w porę. Przypomniał , że teren objęty powodzią jest bardzo duży i tam gdzie pękają wały dochodzi do tragedii.

  14.15 Premier Donald Tusk przyleciał do Sandomierza

  Podkarpacie: ośrodek wypoczynkowy w Kozłowie koło Dębicy zalany

  Powódź na Lubelszczyźnie: Ewakuacja części Kazimierza Dolnego i okolic

  W tej chwili najgorsza sytuacja jest w gminie Annopol. Trwa ewakuacja mieszkańców. Do ewakuacji przygotowują się też mieszkańcy części Kazimierza Dolnego, Bochotnicy i Parchatki.

  18:57 900 tys. zł otrzymają w najbliższym czasie z budżetu państwa lubelskie samorządy na bieżące działania przeciwpowodziowe. Wnioskowała w tej sprawie wojewoda lubelski Genowefa Tokarska. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Będą przeznaczone m.in. na zakup paliwa do pomp i pojazdów, środków dezynfekcyjnych, czy wynajem autobusów do przewozu ewakuowanych osób. Każda z potrzebujących gmin dostanie do 100 tys. złotych.

  Ile dostaną inne województwa:

  woj. dolnośląskie - 1,6 mln złotych
  woj. małopolskie - 11,2 mln złotych
  woj. opolskie - 3 mln złotych
  woj. podkarpackie - 11,6 mln złotych
  woj. śląskie - 12,2 mln złotych
  woj. świętokrzyskie - 3,0 mln złotych

  18:24 Ewakuowano dotychczas około 100 mieszkańców gm. Annopol oraz ok. 20 mieszkańców gm. Wilków. W tym drugim przypadku ewakuacja odbyła się na wniosek Gminnego Środka Pomocy Społecznej w Wilkowie i dotyczyła osób wymagających stałej opieki. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Puławach, a pozostałe do szkoły w Rogowie lub do rodzin - poinformowało biuro prasowe Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

  18:17 IMiGW ogłasza 1 stopień zagrożenia burzowego na Lubelszczyźnie: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 15-25 mm, lokalnie 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach 50-70 km/h.

  Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

  Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18 do 22.

  Powódź w Krakowie - wideorelacja


  17:53 Opoczka i Jakubowice w gm. Annopol pod wodą.

  17:23 Woda zalewa drogę krajową nr 19 z Rzeszowa do Lublina w miejscowości Nowa Wieś na Podkarpaciu. Policja organizuje objazdy.

  17:19 Nie ma zagrożenia powodziowego na moście w Annopolu na Wiśle. - Jest przejezdny zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych - mówi mł. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.

  17:01 Z okolic Annopola ratownicy ewakuowali w sumie około 20 osób. Głównie są to osoby starsze i chore - podaje policja. Oprócz nich część powodzian wyjechało na własną rękę do rodzin. W okolicach Annopola pracuje około 300 strażaków.

  16.30 Na pomoc mieszkańcom Sandomierza wyruszyło stu żołnierzy 3 Brygady Zmechanizowanej z Lublina. W drodze do Sandomierza jest kilkanaście samochodów ciężarowych, auto sanitarne i specjalistyczny warsztat samochodowy.

  16.15 Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia zarządził ewakuację ul. Puławskiej w Kazimierzu Dolnym, Bochotnicy i Parchatki. Informacja jest przekazywana mieszkańcom przez megafony na radiowozach. Policjanci będą zabezpieczać teren opuszczony przez mieszkańców.

  15:03 Wysoki stan wody w Zastowie Karczmiskim gm.Wilków - zdjęcia internauta Radek

  14:55 Poziom Wisły w Dęblinie przekroczył właśnie stan alarmowy i wynosi już 506 cm. W ciągu ostatnich 6 godzin woda przybrała aż o 116 cm. Z kolei w Puławach w ciągu ostatnich trzech godzin Wisła przybrała kolejne 46 cm i jej poziom wynosi już 630 cm.

  W Annopolu poziom rzeka nieznacznie spada. W ciągu trzech godzin poziom rzeki obniżył się o 3 cm.

  O dwa centymetry podniosła się woda na Bugu w Strzyżowie i Dorohusku.

  14:51 IMiGW: W ciągu najbliższej doby na Bugu po profil Krzyczew spodziewany jest dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich powyżej stanów ostrzegawczych, a na Krznie powyżej stanów alarmowych. Na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanów alarmowych. Skutki: Zagrożenia dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych, utrudnienie funkcjonowania komunikacji lądowej i żeglugi wodnej, lokalne podtopienia. Zalecana ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.

  Powódź na Opolszczyźnie - Bierawa, Stare Koźle


  13:40 Spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji powodziowej odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W naradzie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski. Minister podkreślił, że w związku z powodzią w Warszawie został powołany sztab antypowodziowy, który w razie potrzeby natychmiast zadysponuje jednostki straży pożarnej z innych części kraju.

  Z terenu województwa lubelskiego do dyspozycji jest 1500 strażaków Posiadają oni specjalistyczny sprzęt m.in. pompy i rękawy przeciwpowodziowe.

  Do chwili obecnej wydanych zostało blisko 200 tys. worków na piasek. Już trafiły na wały. Kolejnych 200 tys. jest rozdysponowywanych na bieżąco.

  13:21 Kilkadziesiąt gospodarstw z nadwiślanych wsi w okolicach Annopola jest zalanych

  Najgorzej jest w miejscowościach: Janiszów, Zabełcze i Kosin. W ostatniej miejscowości wylały dwie niewielkie rzeczki wpadające do Wisły. Teraz rzeki zamieniły się w jeziora.

  - Dużo wody było w 1997 roku, ale nie tyle co teraz. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem - mówi Henryka Gaj z Kosina.

  Ludzie przewożą dobytek do rodzin i sąsiadów, którzy mieszkają w wyżej położonych częściach wsi. Niektórzy nie zdążyli.

  - Woda wzbierała całą noc. Pilnowaliśmy, ale się nie udało - mówi Zenon Jaśkiewicz z Kosina.

  Woda w jego domu sięga 1 metra wysokości. Meble pływają. A stodoła jest całkiem przykryta wodą.

  Podobnie jest w kilkunastu innych, sąsiednich gospodarstwach.

  W Kosinie, Janiszowie i Zabełczu 1500 osób jest wyznaczonych do ewakuacji.

  - Wszystko jest spakowane. Leży w samochodzie, ale dopóki nie musimy, nie wyjeżdżamy - mówi Artur Daca z Janiszowi. - Jeśli tylko zawyje syrena wsiadamy w samochód i uciekamy.

  Powódź na Podkarpaciu - ewakuacja mieszkańców Zabrnia


  12:31 Fala wezbraniowa, która uformowała się na górnej Wiśle, będzie spływała w dół, Wisłą środkową i dolną. W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych wzrostów, na Wiśle środkowej. Fala dojdzie najpierw do Puław, a następnie, za około trzy dni, do Warszawy. Wszędzie będzie powyżej stanów alarmowych. Przewiduje się, że stany okołoalarmowe będą się utrzymywać jedną lub dwie doby - powiedziała na konferencji prasowej hydrolog IMGiW Marianna Sasim

  11.29 Gmina Annopol : 1500 mieszkańców do ewakuacji.
  - Najgorzej jest na pierwszym odcinku Wisły w Janiszowie - mówi Artur Bis, komendant Państwowej Straży pożarnej w Krasniku. Woda dochodzi di szczytu remontowanego wału przeciwpowodziowego. Nasze główne działania skupiają się na zabezpieczeniu tego odcinka wału.

  Na miejscu od wczoraj pracuje około 300 osób: strażaków, policjantów i mieszkańców okolicznych wsi. W tej chwili nie wiadomo czy Wisła przeleje się przez umacniany wał ( do korony brakuje około 1 metra).

  - Półtora tysiąca osób mieszkających w pobliżu głównie w miejscowościach Janiszów i Zabełcze jest przewidziana do ewakuacji - mówi starosta Wojtak.

  Do tej pory swoje domy opuściło około 100 osób, ale akcja ewakuacyjna cały czas trwa. Ludzie są przenoszeni do swoich rodzin albo do szkoły w pobliskim Kosinie gdzie powstał sztab kryzysowy.

  11.15 - Oprócz okolic Annopola w tej chwili najbardziej niebezpiecznie jest w powiatach opolskim i puławskim - mówi st. bryg. Zbigniew Czępiński, zastępca komendanta wojewódzkiego straży pożarnej.

  W powiecie opolskim woda może przelać się przez remontowany wał w gminie Wilków. W puławskim - przez niski odcinek wału w miejscowości Parchatka. Tu kulminacyjna fala dotrze wieczorem albo jutro.

  10:51 Trudna sytuacja powodziowa występuje w pięciu województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim - Informuje MSWiA.

  9:00 Lubelski oddział PCK apeluje o pomoc dla powodzian. Zbierane są koce, pościel, śpiwory, odzież, żywność trwała, woda pitna oraz środki czystości i higieny osobistej. Dary można przynosić do siedziby PCK w Lublinie przy ul. Puchacza 6 lub lub w Zarządach Rejonowych PCK na terenie województwa lubelskiego.

  8:03 - Wisła przerwała w nocy wał w Krakowie. Woda z rzeki przelewa się przez wał w Sandomierzu.

  7:43 - W Annopolu 200 strażaków pracowało całą noc przy umacnianiu wałów. Od samego rana prace zostały wznowione. Najgorętsza sytuacja jest w okolicach miejscowości Janiszów i Zabełcze. Władze gminy są przygotowane do ewentualnej ewakuacji mieszkańców z tych terenów.

  7:22 - Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy już o ponad 2 metry. O godz. 5 rano wodowskaz pokazywał aż 708 cm.

  Raporty specjalne o powodzi:

  Powódź w Świętokrzyskiem - raport specjalny minuta po minucie (zdjęcia, video)


  Powódź na Opolszczyźnie - raport: informacje, zdjęcia, filmy


  Powódź na Podkarpaciu - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy


  Powódź Kraków i Małopolska

  Kraków pod wodą

  >>>19.15: Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego podziękowało wszystkim wolontariuszom, kótrzy pomagają służbom w umacnianiu wałów. Na stronie www.krakow.pl będą pojawiać się informacje, gdzie aktualnie potrzebna jest pomoc.

  >>>19.00: - Poziom wód w Małopolsce obniża się. Na terenie powiatu gorlickiego odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego w Bieczu, Ropie, Lipinkach, Uściu Gorlickim i Gorlicach. Stan alarmowy na rzekach przekroczony jest jeszcze w 16 miejscach, stan ostrzegawczy w 6 miejscach - poinformowała Monika Frenkiel z Urzędu Wojewódzkiego.

  >>>18.50: - Niektóre uliczki na osiedlu Podwawelskim są nieprzejezdne - dostaliśmy maila od Pauliny. - Jedyny dojazd do ulicy Komandosów jest od ul. Konopnickiej, wjazdu od strony kapelanki nie ma. Mieszkańcy wypompowują wodę ze swoich piwnic - napisała czytelniczka.

  >>>18.40: Osunął się wał w Tyńcu, ale nie zagraża budynkom [więcej]

  >>>18:00: Ponownie Płaszów: Woda na Saskiej zaczęła się cofać. Od godziny 16 ubyło jej co najmniej 5 cm. Strażacy rozpoczęli wypompowywanie z zalanych piwnic. Saska do skrzyżowania z Płaszowską-Przewóz jest zalana -pozostała cześć Płaszowa wolna od wody.

  >>>17.50: Do jutra nie będzie wody na ul. Grochowskiej

  >>>17.35: - Trwają przygotowawcze dowysadzenia wałów na Wiśle w okolicy Niepołomic-Podgrabia - taką informację dostaliśmy od czytelniczki. Dementuje ją Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego: - Nie ma planów wysadzenia wałów w tym miejscu - powiedziała na Liliana Leda biura prasowego wojewody.

  >>>17.30: Informacja, którą otrzymaliśmy od czytelnika, przydatna mieszkańcom Płaszowa: Z ulicy Lipskiej można wyjechać na most Kotlarski ulicą Krzywda. Jest tam całkiem przejezdne, można się włączyć w Nowohucka zarówno w lewo jak i w prawo z Krzywdy. Skrzyżowanie Saska-Płaszowska-Przewóz jest wolne od wody, ale można wjechać tylko w Przewóz, ślepą Myśliwską (zalana) lub w Saską w kierunku Lipskiej. Sama Lipska jest dwukierunkowa.

  >>>17.00: Mieszkańcy ulic Podbipiety, Niepokalanej Marii Panny i osiedla Lesisko apelują o pomoc przy umacnianiu wałów na odcinku pomiędzy mostem Wandy a Łęgiem. Jest piasek, są worki, ale potrzeba rąk do pracy. Prosimy o zmianę tych, którzy pracują tam od wczoraj i są już bardzo zmęczeni.

  >>>16.00: Przy moście Zwierzynieckim podstawione zostaną autobusy dla ewakuowanej ludności. Powodzianie przewiezieni zostaną do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Fredry.

  >>>16.00: Apel Urzędu Miasta do mieszkańców ul. Wioślarskiej - powinni być przygotowani do ewenualnej ewakuacji.

  >>>15.50: Stan wody w Wiśle na Bielanach wynosi dziś 895 centymetrów. To ponad półmetra mniej, niż wczoraj wieczorem.

  Źródło: Echo Dnia
  Nowiny24
  NTO.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów