Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat policki wykształci, a chemiczny gigant zatrudni. Symbioza na rynku pracy

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Powiat policki i Grupa Azoty Polyolefins S.A. podpisały porozumienie na mocy, którego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kresowej w Policach, będą kształceni pracownicy spółki.

- Marzeniem każdego samorządu, który ma do czynienia z edukacją, jest połączenie edukacji z lokalnymi pracodawcami, bo przecież po to jesteśmy, żeby wykształcić młodzież, ale też pracowników dla lokalnych zakładów pracy. Jesteśmy po to, żeby połączyć rynek pracy z kształceniem zawodowym i udało nam się - mówi Beata Chmielewska z Zarządu Powiatu w Policach.

Porozumienie określa zasady współpracy obu instytucji przy realizacji zadań Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach, polegających na podnoszeniu oraz uzyskiwaniu kwalifikacji w obszarach zawodowych, zgodnych z potrzebami spółki.

- W efekcie współpracy nie tylko pracownicy Spółki będą mieli możliwość korzystać z oferty centrum, ale również jako Spółka będziemy wnosili istotną dla dalszego rozwoju centrum perspektywę biznesową, w tym będziemy sygnalizować jakie są oczekiwania i obowiązujące trendy na rynku pracy, w szczególności w przemyśle i gospodarce - uważa Paweł Bakun, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Należy bowiem pamiętać, że Polimery Police to nie tylko 400 nowych miejsc pracy. To również blisko 500 miejsc pracy, które mają szansę powstać w bezpośrednim otoczeniu spółki.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach zostało utworzone przez powiat policki we wrześniu 2018 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jego celem jest podniesienie efektywności kształcenia zawodowego i dostosowanie do wymogów regionalnego rynku pracy, zwiększającego szanse na zatrudnienie poprzez dostosowanie systemów i programów nauczania oraz ścisłą współpracę z pracodawcami.

Jakie kursy w CKZiU?
To m.in. kursy na uprawnienia SEP, kurs umiejętności komputerowych, na operatora dźwigów towarowo osobowych, a także kadry, płace, specjalista do spraw wynagrodzeń, operator suwnic. W sumie to kilkadziesiąt propozycji. Kursy będą się odbywać w zależności od zapotrzebowania spółki GAP, jak i osób, które będą się zgłaszały

- Kursy są bezpłatne zarówno dla pracowników, jak i dla zakładu pracy. Osoba zainteresowana zdobyciem takich kwalifikacji, poszukiwanych na rynku pracy po prostu może zgłosić się do centrum telefonicznie (570-807-002) albo mailem ([email protected]) - informuje Beata Chmielewska.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński