Potrącił rowerzystę i uciekł [wideo]! Policja szuka kierowcy renault

mp
Kadry z filmu umieszczonego w internecie. Renault potrąciło rowerzystę, kierowca uciekł. Do zdarzenia doszło za Mostem Pionierów w Szczecinie.
Kadry z filmu umieszczonego w internecie. Renault potrąciło rowerzystę, kierowca uciekł. Do zdarzenia doszło za Mostem Pionierów w Szczecinie. www.youtube.pl
Chodzi o ciemne renault scenic, które we wrześniu potrąciło rowerzystę na prawobrzeżu Szczecina. Sprawa nabrała tempa, gdy nagranie z potrącenia opublikowano niedawno w mediach. Prokuratura nie wydała zgody na wcześniejsza publikację.

Potrącenie rowerzysty na Prawobrzeżu. Poszukiwany kierowca renault.

Rowerzysta został ranny. Kierowca odjechał nie udzielając mu pomocy. Wiadomo na pewno, że samochód był zarejestrowany w Szczecinie. Dwie litery tablicy rejestracyjnej to ZS. Ale dalej już jest problem. Nad odczytaniem cyfr pracuje specjalista.

- Nie mamy pewności jakie to cyfry - mówi asp. Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

Wiadomo, ze w Szczecinie zarejestrowanych jest ok. 670 renault megane scenic. Nie wiadomo ile jest ciemnogranatowych, bo urzędy nie rejestrują takich informacji. Co więcej auta tego modelu są zapisywane jako renault megane lub renault megane scenic. To też utrudnia identyfikację.

Nie wiadomo kiedy kierowcę uda się zatrzymać.
- Weryfikujemy listę zarejestrowanych aut. Nie jest to proste, bo na dobrą sprawę nie wiadomo nawet jaki kolor lakieru miało poszukiwane renault - dodaje Kimon.

Zamach na rowerzystę - film

Wideo

Komentarze 82

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Wow ! Nareszcie mistrzowie "dwóch pedałów" pod swoimi właściwymi awatarami.

He he trafnie napisane. Pewnie teraz dlatego sobie odpuścili temat.
Dość już "dali ciała".
G
Gość
1. Uważasz, że jak chcę zacytować jakiś przepis, to powinienem wkleić cały Kodeks Drogowy, bo zacytowanie konkretnego przepisu, to wyrwanie z kontekstu? Zejdź na Ziemię.

2. No to wcale. Nie ten poziom.

1. Znowu bijesz piane. Czasami jest tak ze jeden "przepis" bez tego drugiego obok, mozna interpretowac w rozny sposob. Szkoda ze tego nie rozumiesz.

2. Masz racje, to nie ta liga (dla Ciebie). Wiele nauki jeszcze przed toba.
G
Gość
1. W PRD jest napisane wiele, a Ty wyrywasz z kontekstu to co ci pasuje,

Uważasz, że jak chcę zacytować jakiś przepis, to powinienem wkleić cały Kodeks Drogowy, bo zacytowanie konkretnego przepisu, to wyrwanie z kontekstu? Zejdź na Ziemię.

albo wcale.

No to wcale. Nie ten poziom.
G
Gość
Wow ! Nareszcie mistrzowie "dwóch pedałów" pod swoimi właściwymi awatarami.
G
Gość
1. Oczywiście, ponieważ w PRD jest wyraźnie napisane:
2. Wczytaj się dokładnie, bo swoim biciem piany zniechęcasz do dyskusji.
3. PS. Trzymaj poziom, bo masz z tym trudności i Ci nerwy puszczają, a chyba nie chciałbyś, żeby tu się zielono od modera zrobiło.

1. W PRD jest napisane wiele, a Ty wyrywasz z kontekstu to co ci pasuje, nie tędy droga "gościu" .
2....jak widzę brakuje Ci już argumentów, ba opierasz się nawet na niezbyt aktualnych przepisach. (Teraz jazda na światłach obowiązuje przez całą dobę i cały rok.)
3. Łoł łoł co Cię tak wyprowadziło z równowagi ?! Przecież ja piszę grzecznie i spokojnie.
Ty zaś nie trzymasz ciśnienia jak widzimy.
Czyżby to, że zamiast pisać pod swoim zarejestrowanym nickiem piszesz jako gość ? Chyba tak, ale to znaczy że to Ty masz problem, nie ja.
To czy zrobi się zielono od moderatora czy też nie, zależy w tym przypadku wyłącznie od Ciebie. Ty możesz raportować, ja nie. Zatem uspokój się, oddychaj głęboko i zacznij pisać z sensem, albo wcale.
c
cosmo
Oczywiście, ponieważ w PRD jest wyraźnie napisane:

Jakieś stare te przepisy. Szczególnie pkt 2.

Tu masz nowe:

RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
Oddział 3 - Używanie świateł zewnętrznych
Art. 51.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie.

Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe – drugi jest obowiązany uczynić to samo;
do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;
pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

4. (uchylony).

5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

6. Przepisów ust. 1–3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

7. Przepisy ust. 1–5 stosuje się odpowiednio podczas zatrzymania pojazdu, wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego. Jeżeli zatrzymanie trwa ponad 1 minutę, dopuszcza się wyłączenie świateł zewnętrznych pojazdu, o ile na tym samym pasie ruchu, przed tym pojazdem i za nim, stoją inne pojazdy.

Który i tak w kwestii używania oświetlenia roweru nic nie zmienia, ale dla niektórych mogłaby być to woda na młyn.
G
Gość
Następne kaleczenie (czyli interpretacja wg własnego widzimisię, albo część wyrwana z kontekstu na potrzeby tego forum) cyt."...poza przypadkiem jazdy w czasie od zmierzchu do świtu, lub w tunelu..."
Czyli wg tego "wybitnego znawcy" tylko jak jest noc, lub w tunelu rower ma mieć włączone oświetlenie (które obowiązkowo ma posiadać).

Oczywiście, ponieważ w PRD jest wyraźnie napisane:

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza:
1) w czasie od zmierzchu do świtu,
2) w okresie od 1 października do ostatniego dnia lutego - przez całą dobę,
3) w tunelu.
2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujcy pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.
3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nie oświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:
1) pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe - drugi jest obowiązany uczynić to samo,
2) do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony,
3) pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.
4. Kierujący motocyklem, motorowerem lub pojazdem szynowym jest obowiązany używać podczas jazdy świateł mijania, z zastrzeżeniem ust. 3.
5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.
6. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się do kierujących pojazdami, które nie są wyposażone w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1 i 3 zamiast tych świateł należy używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Wczytaj się dokładnie, bo swoim biciem piany zniechęcasz do dyskusji.

PS. Trzymaj poziom, bo masz z tym trudności i Ci nerwy puszczają, a chyba nie chciałbyś, żeby tu się zielono od modera zrobiło.
G
Gość
PS. Detektyw też z Ciebie kiepski.

Sam wiesz dobrze że jednak nie taki kiepski..."gościu" .
G
Gość
Rower ma obowiązek posiadania oświetlenia ale nie w postaci świateł mijania lub dziennych, czyli nie ma obowiązku jazdy z włączonym oświetleniem poza przypadkiem jazdy w czasie od zmierzchu do świtu, lub w tunelu.
Tunelu tam nie ma, a w czasie zdarzenia był to czas "od świtu do zmierzchu", czyli biały dzień.

Np to ("kaleczenie w czystej postaci")
"Rower ma obowiązek posiadania oświetlenia, ale nie w postaci świateł mijania lub dziennych".
Jakim trzeba być "wybitnym" żeby takie coś sklecić. Przecież to jest oczywiste że rower nie posiada świateł mijania lub dziennych.
(Teraz przyjrzyj się czy ten rower na tym filmiku posiada obowiązkowe oświetlenie, o którym jest napisane powyżej.)
Następne kaleczenie (czyli interpretacja wg własnego widzimisię, albo część wyrwana z kontekstu na potrzeby tego forum) cyt."...poza przypadkiem jazdy w czasie od zmierzchu do świtu, lub w tunelu..."
Czyli wg tego "wybitnego znawcy" tylko jak jest noc, lub w tunelu rower ma mieć włączone oświetlenie (które obowiązkowo ma posiadać).
Czyli temu "wybitnemu co kaleczy" przez myśl nie przejdzie że ograniczona widoczność może również panować poza tunelem i mimo że jest dzień, np podczas opadów atmosferycznych (deszcz, śnieg, grad), podczas gęstej mgły itp.
Cóż interpretowanie przepisów pod swoje widzimisię to jak widzę codzienność na polskich drogach (i forum). Tak zwana zasada Kalego, Kali jak ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowę to niedobrze! Dotyczy się to samo przepisów r.d.
Kierujący autami muszą mieć obowiązek taki i taki, ale rowerzyści już nie, mają to gdzieś (tak zwane święte krowy). Mają w głębokim poważaniu że są niewidoczni, jeżdżą bez oświetlenia (kamizelek i kasku też bo po co, przecież nie muszą), ale jak "wywiną orła" albo ktoś w nich trzepnie bo ich nie zauważył to jęki, lamenty i utyskiwania. Życzę wszystkim rowerzystom więcej zdrowego rozsądku na drogach (kierowcom samochodów też)...ale jak widzę takiego łosia/rowerzystę jadącego (taką ulicą jak tamta) bez kasku, kamizelki, oświetlenia, to mi go jest po prostu żal. Gdyż wiem że wcześniej czy pózniej trafi na podobnego sobie łosia w aucie który go nie zauważy i wtedy będzie bum!
G
Gość
Kaleczy, kaleczy

No właśnie. Jakie konkretne przepisy są wg ciebie kaleczone?

PS. Detektyw też z Ciebie kiepski.
G
Gość
Nikt nie kaleczy, bo nikt tego nie negował. Kaleczy ten, co twierdzi, że używanie świateł dotyczy roweru na takich samych zasadach jak inne pojazdy.
Oczywiście zaraz napiszesz, że Ty tego nigdzie nie twierdziłeś, bo napisałeś przecież tylko:

Kaleczy, kaleczy ,bo temat zbacza z głównego nurtu, a zdania wyrywane są z kontekstu moich postów. Oczywiście że napiszę cyt. " że ja nigdzie tak nie twierdziłem", chyba nie sądzisz że będę się przyznawał do czegoś czego nie napisałem prawda ?!

p.s....ponadto czemu tak cieniujesz i nie piszesz z zarejestrowanego nicka ?...czyżbyś się czegoś wstydził ( )
G
Gość
Strasznie "kaleczo" tutaj te przepisy. Rower powinien mieć oświetlenie "z przodu białe, a z tyłu czerwone".

Nikt nie kaleczy, bo nikt tego nie negował. Kaleczy ten, co twierdzi, że używanie świateł dotyczy roweru na takich samych zasadach jak inne pojazdy.
Oczywiście zaraz napiszesz, że Ty tego nigdzie nie twierdziłeś, bo napisałeś przecież tylko:

Od 17tego kwietnia 2007 roku używanie świateł w Polsce jest obowiązkowe. Przez całą dobę i przez cały rok xxxx.
Poducz się troszkę zanim zaczniesz pisać jakieś kolejne banialuki na forum.
b
basia
a może to ktoś od nich hehe

od kogo ? hehe
G
Gość
Strasznie "kaleczo" tutaj te przepisy. Rower powinien mieć oświetlenie "z przodu białe, a z tyłu czerwone".
k
kasia
a może to ktoś od nich hehe
Dodaj ogłoszenie