Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poseł Sławomir Nitras wygrał proces z ministrem Markiem Gróbarczykiem

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki
Poseł Sławomir Nitras wygrał z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Sąd nakazał ministrowi sprostowanie tweeta, w którym padły słowa oskarżające posła o zniszczenie Stoczni Szczecińskiej.

Rozprawa w trybie wyborczym odbyła się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Wniósł ją poseł Sławomir Nitras („jedynka” na liście wyborczej KO w okręgu szczecińskim) przeciwko ministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Markowi Gróbarczykowi (lider listy wyborczej PiS w okręgu szczecińskim). Poszło o słowa ministra, że Nitras zniszczył stocznię.

Minister nie pojawił się osobiście, a reprezentował go mec. Zbigniew Bogucki. Natomiast poseł Sławomir Nitras zjawił się z prawnikiem, mec. Przemysławem Gardockim.

Mec. Bogucki zawnioskował o uzupełnienie wniosku strony pozywającej, gdyż ma on braki formalne. Uzasadniał, że na wniosku jest „poseł Marek Gróbarczyk”, a tenże nigdy nie był posłem. Poza tym, że nie dostarczono wniosku na adres domowy ministra, a do sztabu wyborczego PiS. Na poparcie swojego wniosku przytoczył wyrok Sądu Apelacyjnego. Sąd uznał jednak, że w realiach trybu wyborczego to nie jest błąd uniemożliwiający rozpoczęcie postępowania.

Mec. Gardocki stwierdził, że „wniosek jest bezzasadny” i „został prawidłowo doręczony”.

ZOBACZ TEŻ:

Z którą partią ci po drodze? Test preferencji politycznych. Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Na wniosek posła Nitrasa na świadka wezwano mec. Rafała Wiecheckiego (w latach 2006 - 2007 ministra gospodarki morskiej). Opowiadał, co doprowadziło do upadku stoczni i decyzji Komisji Europejskiej.

Padło wyjaśnienie, że rząd polski (Leszka Millera z SLD) nie zadbał w czasie negocjacji przedakcesyjnych o uznanie pomocy finansowej dla stoczni od państwa, jako dozwolonej pomocy publicznej.

- W procesie niszczenia i likwidacji stoczni poseł Nitras nie uczestniczył - stanowczo stwierdził mec. Wiechecki. - Był tylko posłem sprawozdawcą ustawy kompensacyjnej.

Dowiedz się więcej

Zapraszamy na Wieczór wyborczy GS24.pl w niedzielę, 13 października od godz. 21.00!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński