Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Posejdon zamieni się w wielkie nowe centrum [zdjęcia]

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki
Kompleks usługowy Posejdon, koło Bramy Portowej, składać się będzie z budynku biurowego z salami konferencyjnymi, dwóch hoteli i podziemnego parkingu dla kilkuset samochodów.

To będzie największy w Szczecinie budynek oferujący na dwóch piętrach biura o powierzchni po 3 tys. m.kw. Dawny dom towarowy Posejdon zamieni się do roku 2019 w całkowicie nowy obiekt.

- Po 25 latach powstanie w Szczecinie obiekt, który wyznaczy nowe trendy w budownictwie co najmniej na 15 lat - mówi z dumą Edward Osina, prezes firmy Calbudu i właściciel spółki celowej Porto, która ma prowadzić prace.

Na dniach firma ma otrzymać pozwolenie na budowę. W tej chwili prowadzone są prace przygotowawcze pozwalające później gładko przejść do prac głównych. Przekładane są wszystkie instalacje. W dalszej kolejności piwnice po byłym kinie przedwojennym i powojennym kinie letnim Derby zostaną zasypane, zamontowane ścianki wzmacniające, a następnie gruz zostanie wywieziony. Pod ziemią powstaną dwa piętra garaży mieszczących 308 miejsc postojowych.

- Budynek będzie miał charakter usługowo - biurowy - mówi Edward Osina. - Wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną na biura, a niższe na handel. Prawdopodobnie w kompleksie mieścić się będą też dwa hotele, w tym jeden czterogwiazdkowy, a drugi trzygwiazdkowy. Oba dysponujące 245 pokojami i salami konferencyjnymi.

Przed wojną mieścił się tu otwarty w 1929 r. dom towarowy UFA Palast. W czasie wojny w gruzach legło jedno ze skrzydeł budynku (od strony Bramy Portowej). Po wojnie powstał Dom Towarowy Posejdon, a następnie Galeria Centrum i EMPiK. W 2009 r. galerię zamknięto. Kupiło obiekt Centrum Development & Investments Polska, ale żadne prace nigdy nie rozpoczęły. W 2014 r. nowym właścicielem została spółka celowa Calbudu, Porto.


Zobacz także:
Rewitalizacja Wojska Polskiego - konferencja

Polecamy na gs24.pl:

Dzisiaj na Szczecińskiej Gubałówce odbyła się VI edycja Biegu Górskiego na K2. Zawody na dystansie 8611m (wysokość góry K2) były w typowo leśno-crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne podbiegi i zbiegi, korzenie, kamienie i piasek, a w przypadku występowania opadów – także błoto. W imprezie wzięło udział ponad 500 osób.

Bieg Górski na szczecińskiej Gubałówce [zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński