Portowcy w trzecim sparingu z rzędu wygrywają 3:1. Hat-trick Chałasa

Tomasz Chałas w dziesięć minut zdobył trzy bramki.
Tomasz Chałas w dziesięć minut zdobył trzy bramki. Andrzej Szkocki/archiwum
Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie piłkarze Pogoni Szczecin pokonali 3:1 drugoligowy Gryf Wejherowo. Wszystkie bramki dla szczecinian zdobył Tomasz Chałas, w tym dwie z rzutów karnych.

Trener Dariusz Wdowczyk wystawił zupełnie inną jedenastkę niż we wtorkowym meczu z Lechią Gdańsk. Defensywa Pogoni składała się z samych młodych zawodników.

Do przerwy nie padły bramki. Na drugą połowę wybiegło sześciu nowych graczy. Jednak jako pierwsi bramkę zdobyli rywale Portowców. Zamieszanie po stałym fragmencie gry wykorzystał Przemysław Kostuch i 65. minucie Gryf objął prowadzenie.

Ostatnie 10 minut należało jednak do Pogoni. Trzy bramki zdobył Tomasz Chałas, w tym dwie z rzutów karnych. Trzecią dołożył po indywidualnej akcji.

To trzeci z rzędu mecz kontrolny wygrany przez Pogoń 3:1. Poprzednio szczeciński zespół w takim stosunku pokonał Jagiellonię Białystok i Lechię Gdańsk.

Kolejne sparingi Portowcy rozegrają w najbliższą sobotę. Również w Gniewinie spotkają się z Chojniczanką Chojnice (o godz. 11) i z Arką Gdynia (o godz. 16.).

Pogoń Szczecin - Gryf Wejherowo 3:1 (0:0)
Bramki: Chałas 3 (80-karny, 85-karny, 90) - Kostuch (65)
Pogoń: Dawid Kudła - Mateusz Sobolczyk, Julien Tadrowski, Michał Koj, Rafał Gutowski - Kamil Zieliński, Edi Andradina, Sebastian Rudol, Moustapha Abdul Ouedraogo - Vuk Sotirović, Tomasz Chałas.

Po przerwie grali: Krystian Rudnicki, Mateusz Wilk, Dawid Kort, Lucas, Łukasz Zwoliński, Alan Błajewski.