Portowcy przegrali z litewskim Atlantas Kłajpeda 1:2

(rk)
Dominik Kun był autorem pierwszego trafienia dla Portowców.
Pogoń Szczecin przegrała w drugim spotkaniu sparingowym rozgrywanym w sobotę 1:2. Rywalem Portowców była piąta drużyna litewskiej ekstraklasy - Atlantas Kłajpeda.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Litwy. Po dobrym rajdzie prawym skrzydłem i dokładnym dośrodkowaniu Atlantas wyszedł na prowadzenie w 16. minucie.

Niedługo trzeba było czekać na odpowiedź Portowców. Dobrym odbiorem i dograniem popisał się Takuya Murayama, a piłkę w siatce umieścił Dominik Kun.

Wszystko wskazywało na to, że remisowy wynik utrzyma się do przerwy. Litwini wywalczyli jednak rzut wolny i po ciekawie rozegranym stałym fragmencie gry wyszli na prowadzenie.

W drugiej odsłonie Portowcy szukali wyrównania. W słupek strzelał Kun, blisko pokonania bramkarza rywali był również Sebastian Rudol. Wynik jednak nie uległ zmianie i szczecinianie przegrali 1:2.

Pogoń Szczecin - Atlantas Kłajpeda

Bramka dla Pogoni: Kun (21)

Pogoń w pierwszej połowie: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Hernani, Matynia, Kun, Murawski, Wojtkowski, Matras, Murayama, Bąk.

Pogoń w drugiej połowie: Kudła - Marczuk, Murawski, Dąbrowski, Lewandowski, Walski, Rudol, Kotłowski, Rogalski, Kun, Zieliński.