Porażka z mistrzem odhaczona. Portowcy bez szans [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
Niespodzianki nie było. Sandra Spa Pogoń Szczecin u siebie przegrała 23:40 z Vive Kielce. Gospodarze grali bez Pawła Krupy.

Już przed meczem jasne było, że Pogoń, niezależnie od wyniku, nie poprawi swojej pozycji w tabeli. Dodatkowo przeciwko mistrzom Polski nie wystąpił Paweł Krupa. Po stronie gości trener Tałant Dujszebajew również miał braki w składzie. Kontuzjowany jest Aleks Dujszebajew, a oprócz niego nie wystąpili także m.in. Michał Jurecki i Uros Zorman.

Od samego początku kielczanie grali z niesamowitą łatwością i pewnością siebie. Po czterech minutach prowadzili 6:1 i trener Piotr Frelek pierwszy raz poprosił o przerwę. Po upływie 15 minut szkoleniowiec gości zrobił to, do czego już przyzwyczaił, a więc wymienił całą szóstkę z pola. Vive dużo akcji przenosiło do skrzydeł, gdzie obrona Pogoni praktycznie nie istniała. Portowcy przez prawie 9 minut nie rzucili bramki i do przerwy faworyci prowadzili 23:8.

Na drugą połowę szczecinianie wyszli z zupełnie inną energią. Gospodarze grali twardo w obronie i kielczanie dopiero po pięciu minutach zdobyli pierwszą bramkę. W tym okresie najlepiej po stronie bordowo-granatowych prezentował się Dmytro Horiha, który rzucał z dużą pewnością.

Z biegiem minut goście odzyskiwali przewagę, którą wypracowali sobie do przerwy, ale wreszcie kibice zgromadzeni w Netto Arenie mieli za co bić brawo swoim ulubieńcom. Im bliżej końca, tym mecz wracał na swoje tory. W końcówce zrobiło się nieco nerwowo, bo mimo wysokiego wyniku, wola walki wciąż po obu stronach była na wysokim poziomie. Ostatecznie goście wygrali 40:23, choć druga połowa pozostawiła dużo lepsze wrażenie niż pierwsza. Najwięcej bramek, siedem, rzucili w tym meczu dla swoich drużyn Blaz Janc, Angel Fernandez oraz Dmytro Horiha. Na plus także dwa obronione rzuty karne przez Sebastiana Zaporę.

Następne spotkanie Portowcy rozegrają 24 lutego (niedziela, godz. 16) w Netto Arenie. Rywalem będzie Zagłębie Lubin, który z bilansem 7-10 zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – PGE Vive Kielce 23:40 (8:23)
Pogoń: Zapora, Teterycz – Wąsowski 2, Horiha 7, Bosy 3, Jońca, Jedziniak, Krysiak, Matuszak, Rybski 4, Miłek 1, Zaremba 3, Fedeńczak 3.