Porażka Wilczyc na koniec sezonu

(an)

Głos Szczeciński

Wilczyce swój pierwszy sezon w ekstraklasie zakończyły na 6. miejscu.

Wilczyce swój pierwszy sezon w ekstraklasie zakończyły na 6. miejscu. ©Andrzej Szkocki/archiwum

W ostatnim spotkaniu Basket Ligi Kobiet w sezonie 2013/14 Wilczyce Morskie Szczecin przegrały z Energą Toruń 58:62. Nasze panie przez całe spotkanie toczyły wyrównaną walkę z toruniankami.

Spotkanie było wyrównane od początku do końca, choć tempo gry było spokojne. W pierwszej połowie prym wśród Wilczyc wiodła Agnieszka Kaczmarczyk (13 punktów). Po zmianie stron gospodynie powiększyły swoją przewagę nawet do dziesięciu oczek, ale wówczas skuteczność naszych koszykarek z dystansu pozwoliła ją niwelować. W końcówce meczu doświadczenie Katarzynek okazało się pomocne i przechyliły one szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ponad połowa zdobyczy punktowej szczecinianek padła łupem Agnieszki Kaczmarczyk (21 punktów) i Sandry Mandir (15 punktów).

Do play off awansowała Energa Toruń. Nasz beniaminek zakończył sezon na szóstej pozycji, co i tak należy uznać za sukces.

Energa Toruń - Wilczyce Morskie Szczecin 62:58 (14:16, 17:12, 18:17, 13:13)
    Wilczyce: Kaczmarczyk 21, Mandir 15, Radwan 7, Sosnowska 6, Mrozińska 4, Kotnis 3, Adamowicz 2, Stasiuk, Kraayeveld.