Porażka Spójni w Pruszkowie. Stargardzianie zaspani na początku

Karol Pytyś - środkowy Spójni Stargard.
Karol Pytyś - środkowy Spójni Stargard. Spójnia Stargard Facebook
Nieoczekiwana wpadka Spójni na parkiecie Znicza kosztowała nasz zespół spadek w tabeli na piątą pozycję.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. Sztab trenerski Spójni interweniował, ale nic nie wskórał. Przewaga rosła – gospodarze trafiali na dobrej skuteczności, goście popełniali masę błędów w ataku, a gdy już oddali rzut – najczęściej pudłowali. W 14. minucie pruszkowianie prowadzili już 35:11 i trudno było być optymistą.

W grze Spójni coś jednak zatrybiło i nasz zespół konsekwentnie odrabiał straty. Już w 25. minucie po rzucie Marcina Dymały goście prowadzili 52:50. Mecz się wyrównał, zmieniały się ekipy na prowadzeniu. Minutę przed końcem Spójnia prowadziła czterema oczkami, ale gospodarze trzy sekundy przed końcem doprowadzili do dogrywki. Niestety – od połowy dodatkowego czasu stargardzianie już tylko pudłowali, a m.in. za sprawą Mikołaja Stopierzyńskiego (były gracz Wilków Morskich zdobył 19 punktów) Znicz przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Znicz Pruszków – Spójnia Stargard 87:83
Kwarty: 24:7, 20:27, 17:22, 18:23.
Dogrywka: 8:4
Spójnia: Dymała 24, Pabian 14, Pytyś 12, Lewandowski 12, Fraś 10, Raczyński 7, Śpica 4, Bodych 0, Koziorowicz 0.

Inne wyniki 29. kolejki: Legia – Doral Nysa 91:54, Basket – Polonia 67:68, Pogoń – Sokół 81:77, AGH – Astoria 91:83, GTK – SKK 91:74, GKS – Noteć 108:74.