Porażka Pogoni '04 w Pniewach. Trzeba pracować nad skutecznością

Sebastian Szczytkowski
Futsalistom Pogoni przydadzą się dodatkowe treningi strzeleckie.
Futsalistom Pogoni przydadzą się dodatkowe treningi strzeleckie. Sebastian Wołosz/archiwum
Pogoń '04 Szczecin przegrała 1:3 z Red Dragons Pniewy w wyjazdowym meczu 3. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Pogoń podeszła do Smoków poddenerwowana. Do 20. minuty trwał jej impas strzelecki. W końcu tuż przed przerwą Jurczak trafił na 1:1 z przedłużonego rzutu karnego. Biorąc pod uwagę poprzednie mecze, Portowcy nie zdobyli gola z akcji przez ponad godzinę. O takiego starali się w drugiej połowie, ale bezskutecznie.

Szczecinianie posiadali piłkę, a Red Dragons kontrowali niebezpiecznie. Publiczność skandowała personalia Macieja Foltyna, bramkarza, który dawał się we znaki Pogoni. Lepszy okazał się pomysł na ofensywę pniewian. W 33. minucie Frajtag zdobył gola na 2:1 chwilę po tym jak Maćkiewicz zmarnował przedłużony rzut karny. W 40. minucie wynik na 3:1 ustalił Wachoński.

Po trzech kolejkach Pogoń ma 3 punkty i zajmuje 7. miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Red Dragons Pniewy - Pogoń '04 Szczecin 3:1 (1:1)
Bramki: Frajtag 2 (7, 33), Wachoński (40) - Jurczak (20-karny),
Pogoń: Lasik - Bugański, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Maćkiewicz, Szamotij.