Porażka Pogoni '04 Szczecin na koniec sezonu zasadniczego

(sz)
Andrzej Szkocki
Futsaliści Pogoni '04 Szczecin przegrali 2:6 z Piastem Gliwice na koniec sezonu zasadniczego Ekstraklasy. Tydzień wcześniej zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej.

Trawiaści kuzyni "zero-czwórki" wykopali Lechię Gdańsk z podium na koniec sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. Futsaliści swojego przeciwnika Piasta Gliwice na podium wpuścili.

Sytuacja Pogoni mocno się nie zmieniła. Tydzień temu zapewniła sobie awans do grupy mistrzowskiej. Po porażce 2:6 z Piastem pozostała na 5. lokacie, choć zmniejszyła się jej szansa na medal mistrzostw Polski. Po podziale punktów ma trzy "oczka" straty go gliwiczan, a na pościg zostało pięć kolejek.

Pogoń zagra dwa razy we własnej hali, a trzy razy na wyjeździe. W ramach małej rekompensaty podejmie Rekord Bielsko-Biała, czyli lidera i faworyta do mistrzostwa.

Sam mecz zaczął się dobrze dla szczecinian. W 2. minucie prowadzili po samobójczym trafieniu Maksyma Pautiaka. Były to miłe złego początki na Śląsku. Niedawno trener Łukasz Żebrowski wspominał, że jego drużyna lubi grać w Gliwicach. Tym razem nie znalazła sposobu na zwycięstwo.

Piast odpowiedział trzema golami, w tym dwoma Macieja Mizgajskiego. Portowcom dał nadzieję Mateusz Gepert strzałem na 3:2, ale kolejne trzy, mocne słowa należały do gospodarzy. Dwa powiedzieli, gdy szczecinianie rzucili się do ataku z lotnym bramkarzem w ostatniej minucie spotkania.

Piast Gliwice - Pogoń '04 Szczecin 6:2 (2:1)