Porażka Panfila. Już tylko jeden Polak w Pekao Szczecin Open

Grzegorz Panfil
Grzegorz Panfil Andrzej Szkocki
Grzegorz Panfil pewnie wygrał pierwszego seta z Rumunem Victorem Hanescu 6:2. Niestety w kolejnych lepszy był rywal Polaka, dwukrotnie wygrywając 6:4. W szczecińskim turnieju pozostał już tylko jeden Polak - Jerzy Janowicz.

Panfil zaczął dobrze i skutecznie. Jednak rumuński kolos (198 cm wzrostu) szybko się pozbierał. Polak ambitnie walczył, ale w trzecim secie tylko raz doprowadził do remisu w gemach przy stanie 1:1. Rozstawiony z numerem 5 Hanescu mozolnie powiększał przewagę i nie dał sobie odebrać wygranej.

Rywalem Rumuna w ćwierćfinale będzie Hiszpan Daniel Munoz De La Nava.

Obok Hasescu tylko Polak Jerzy Janowicz pozostał w grze spośród rozstawionych tenisistów. Turniejowa "trójka" w czwartek po godz. 17 zmierzy się z Ukraińcem Artemem Smirnowem.

Wszystkie mecze czwartkowe:

Kort Centralny:
(początek gier: 13:00)
1. Inigo CERVANTES (ESP) vs Andrey GOLUBEV (KAZ)
2. Jan MERTL (CZE) vs Jonathan DASNIERES DE VEIGY (FRA)
3. [Q] Artem SMIRNOV (UKR) vs Jerzy JANOWICZ (POL) [3] - nie przed 17:00
4. Andre BEGEMANN (GER) / Martin EMMRICH (GER) [1] vs [WC] Piotr GADOMSKI (POL) / Arkadiusz KOCYLA (POL) - nie przed 19:00

Kort 1:
(początek gier: 14:00)
1. Alessandro GIANNESSI (ITA) vs Simon GREUL (GER)
2. Grzegorz PANFIL (POL) / Michal PRZYSIEZNY (POL) vs Marin DRAGANJA (CRO) / Lovro ZOVKO (CRO) [4] - nie przed 16:00
3. Inigo CERVANTES (ESP) / Alessandro MOTTI (ITA) vs Tomasz BEDNAREK (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [2]- nie przed 18:00