Porażka Olimpii Szczecin. Falstart w walce o utrzymanie

Aleksander Stanuch
Olimpia Szczecin gra w kratkę w tym sezonie.
Olimpia Szczecin gra w kratkę w tym sezonie. Sebastian Wołosz
Olimpia Szczecin przegrała na wyjeździe 2:3 z AZS Biała Podlaska, choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie

Ekstraliga kobiet wkroczyła w decydującą fazę, a piłkarki Olimpii Szczecin rozpoczęły rywalizację w grupie spadkowej. Każda drużyna rozegra po pięć spotkań, a nasze zawodniczki jedno z nich już mają za sobą.

Mecz w Białej Podlaskiej zaczął się po myśli przyjezdnych, bo już w 12. minucie Patrycja Michalczyk skutecznie wykonała rzut karny i Olimpia objęła prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą AZS zdołał wyrównać po trafieniu Ewy Cieśli.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. Olimpia po raz drugi w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie, tym razem za sprawą Julii Brzozowskiej. Końcówka należała jednak do gospodyń, a konkretnie do Dominiki Gąsieniec, która w 69. i 83. minucie zadała Olimpii dwa ciosy, po których zespół nie potrafił odpowiedzieć. Podopieczne trenera Adama Gołubowskiego miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale ostatecznie przegrały 2:3 po wyrównanej walce. Co ciekawe, miesiąc wcześniej na tym samym boisku Olimpia zwyciężyła w tym samym stosunku.

Do końca pozostały jeszcze cztery spotkania. W następnej kolejce Olimpia zaprezentuje się przed własną publicznością. 19 maja (niedziela, godz. 11) rywalem szczecinianek będzie Mitech Żywiec.

AZS Biała Podlaska – Olimpia Szczecin 3:2 (1:1)
Bramki: Cieśla (42), Gąsieniec 2 (69, 83) – Michalczyk (12 – karny), Brzozowska (54).
Olimpia: Pastusiak – Brodzik, Witczak (57 Oleszkiewicz), Łaniewska (71 Ratajczyk) , Bińkowska (67 Kalmus), Böhm (87 Litwiniec), Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan, Radochońska, Hryb (87 Witkowska).