Porażka Ogniwa Szczecin w debiucie

Aleksander Stanuch
Gracze Ogniwa (białe stroje) po raz pierwszy zaprezentowali się w hali SDS.
Gracze Ogniwa (białe stroje) po raz pierwszy zaprezentowali się w hali SDS. Jakub Bessarab/Photographica Nova
Pierwsze koty za płoty. Ogniwo Szczecin musiało uznać wyższość Chromiku Żary w Pucharze PZKosz (88:103). Spotkanie odbyło się w hali Szczecińskiego Domu Sportu.

Na szczecińskich parkietach zadebiutował nowy projekt - Ogniwo Szczecin. Drużyna w tym sezonie będzie rywalizowała w III lidze, ale po przełożeniu dwóch spotkań jej debiut wypadł w Pucharze PZKosz. Faworytem meczu byli goście - Chromik Żary.

Podopieczni trenera Zbigniewa Majcherka dobrze weszli w to spotkanie, a pierwszą kwartę wygrali 21:15. Chromik w drugiej kwarcie błyszczał w ofensywie, co zaowocowało zdobyciem aż 34 punktów. Goście przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg meczu już do samego końca.

Ostatecznie Ogniwo przegrało 88:103, a na największe wyróżnienie zasługuje Marcin Zarzeczny. Kapitan Ogniwa nie opuścił parkietu nawet na sekundę i zdobył 45 punktów (12/15 z gry i 19/21 z rzutów wolnych), dołożył także 12 zbiórek.

Ogniwo Szczecin - Chromik Żary 88:103 (21:15, 22:34, 27:28, 18:26)
Ogniwo: Zarzeczny 45, Nowacki 14, Skorupski 11, Hamdaoui 10, Grzesiowski 5, Moroń 3, Wojciech 0, Pereira 0, Andrzejczak 0, Kempiński 0, Biernaczyk 0.