Porażka na koniec

dc
Na zakończenie sezonu zasadniczego siatkarze Morza przegrali po wyrównanym meczu z Galaxią. Wynik nie miał żadnego wpływu na sytuację szczecinian w tabeli - Morze zostało na przedostatnim miejscu i w barażach o utrzymanie się w ekstraklasie walczyć będzie z Nordeą Czarni Radom.

GALAXIA CZĘSTOCHOWA - MORZE SZCZECIN 3:1 (25:23, 20:25, 25:22, 29:27)

GALAXIA: Wagner, Bąkiewicz, Dacewicz, Reljić, Nowak, Szymański, Ignaczak (libero) oraz Kokociński, Stelmach, Gołaś.
MORZE: Wnuk, Gierczyński, Jurkiewicz, Rybak, Kocik, Peciakowski, Cziszewski (libero) oraz Olichwer, Bunker, Grzesiowski.

W meczu z Galaxią szczecinianie wystąpili bez rozgrywającego Sławomira Gerymskiego, który pozostał w Szczecinie, by leczyć kontuzję barku. W pierwszym secie Morze prowadziło 13:7, ale Galaxia z nawiązką odrobiła straty. W drugim secie to gospodarze wygrywali 11:7. Morze wyrównało na 19:19, a później dzięki dobremu blokowi objęło prowadzenie 21:19 i nie dało już sobie zrobić krzywdy. Trzeci set miał podobny przebieg do pierwszego, zaś w czwartym od początku trwała zacięta walka. Przy stanie 27:27 najpierw błąd popełnił Radosław Rybak, a w kolejnej akcji szczecinianie nie zdołali wykończyć ataku, co wykorzystała Galaxia.