Poprawa zdolności kredytowej dzięki konsolidacji zobowiązań

Materiał informacyjny Direct Money
Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego bardzo często postrzegane jest jako ostateczność, gdyż trzeba się wówczas liczyć z dodatkowymi kosztami. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma dwie niezaprzeczalne zalety: pozwala obniżyć wysokość comiesięcznych rat oraz zwiększyć zdolność kredytową.

Tym samym w niektórych sytuacjach - na przykład wtedy, gdy klientowi brakuje pieniędzy na terminowe zapłacenie wszystkich rat - kredyt konsolidacyjny może się okazać świetnym wyborem. Zanim jednak podejmiesz decyzję, sprawdź, co powinieneś przemyśleć przed podpisaniem umowy oraz który kredyt ma obecnie najniższe RRSO.

Jak zapanować nad kredytami?

Każdego dnia można trafić na reklamy pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i innych zobowiązań finansowych. To, w połączeniu z ciągłymi premierami nowych sprzętów elektronicznych sprawia, że wiele osób decyduje się skorzystać z rat lub pożyczki tylko po to, aby mieć nowy telefon, większy telewizor lub inne gadżety. Czasami też pojawiają się sytuacje losowe, które wymagają szybkiego dostępu do pieniędzy. Przykładem może być remont mieszkania lub naprawa auta, których nie da się odłożyć na później. To natomiast może prowadzić do sytuacji, w której osoba ma kilka różnych rat do zapłacenia w każdym miesiącu.

O ile pojedyncze kwoty nie są zazwyczaj duże i wynoszą kilkaset złotych, to po ich zsumowaniu może się okazać, że każdego miesiąca trzeba wydać kilka tysięcy na opłacenie rat kredytów. W praktyce niewiele jest osób, które mogłyby sobie poradzić z takim obciążeniem. Z myślą o nich banki przygotowały kredyty konsolidacyjne, które pozwalają odzyskać kontrolę nad finansami. Polegają one na tym, że sumowana jest wysokość miesięcznych rat, a następnie wydłużany jest okres spłaty. Dzięki temu, zamiast płacić na przykład cztery raty po 1000, 500, 200 i 300 złotych miesięcznie, klient może płacić jedną w wysokości 900 złotych.

Większa zdolność kredytowa

Możliwość obniżenia raty to podstawowy argument przemawiający za wybraniem dobrego kredytu konsolidacyjnego. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna korzyść. Warto również wspomnieć o tym, że skonsolidowanie kredytów może przełożyć się na zwiększenie zdolności kredytowej. Osoby, które ze względu na ilość zaciągniętych zobowiązań nie mogą otrzymać następnej pożyczki, zazwyczaj dostają ją bez żadnych problemów, o ile tylko dokonają konsolidacji. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że zwiększy ona całkowite koszty, jakie klient poniesie w związku ze spłatą zobowiązań. Z drugiej strony lepiej zgodzić się na wyższe odsetki niż dopuścić do sytuacji, w której raty nie zostaną zapłacone w terminie. To natomiast mogłoby przełożyć się na wysokie kary lub przyczynić do tego, że strona czekająca na pieniądze przekaże temat komornikowi.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Bogata oferta kredytów konsolidacyjnych pozwala łatwo znaleźć odpowiednią propozycję dla każdego klienta bez względu na to, ile pieniędzy potrzebuje. Jeżeli skorzystasz z popularnego kalkulatora, będziesz mógł wskazać kwotę, jakiej potrzebujesz, aby pokryć wszystkie bieżące pożyczki oraz okres spłaty, w którym chcesz oddać pieniądze. Następnie kliknij Wyszukaj najlepszą ofertę, a wyświetlą ci się te kredyty konsolidacyjne, które dla podanych parametrów mają najlepsze warunki. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, sprawdź zakładkę szczegóły lub kliknij Zapytaj o kredyt, a będziesz mógł przystąpić do składania wniosku.

Dodaj ogłoszenie