MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad sto policjantów na szkoleniu o koronawirusie w zamkniętej sali. "Czy to rozsądne?"

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Spotkanie ma się rozpocząć w południe w sali konferencyjnej w ZUS-ie. Niektórzy funkcjonują mają wątpliwości czy to rozsądne

W szkoleniu ma wziąć udział ponad setka funkcjonariuszy z zachodniopomorskiej policji. Mają się szkodzić na temat walki z koranawirusem.

- Ale czy to rozsądne? Gdyby się okazało, że przynajmniej jedna osoba jest zarażona to była katastrofa dla policji. A przecież my spotykamy się codziennie z wieloma osobami podczas różnych interwencji. Nie można wykluczyć, że ktoś przecież mógł być zarażony i nawet o tym jeszcze nie wie. Czy nie można było tego szkolenia przeprowadzić zdalnie, w formie wideokonferencji. Chodzi o zwyczajne minimalizowanie ryzyka o czym sami przecież mamy przypominać mieszkańcom - pyta jeden z policjantów.

Odpowiedź biura prasowego KWP:

- Na dzisiaj zaplanowano szkolenie dla wydziałów KWP w Szczecinie w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa pełnienia służby oraz pracy w świetle zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. (...) żaden z policjantów nie powinien mieć obaw przed udziałem w szkoleniu, ponieważ zaplanowano je i uzgodniono jego przebieg z osobą możliwie najbardziej do tego kompetentną, a mianowicie z Państwowym Inspektorem Sanitarnym MSWiA na obszar województwa zachodniopomorskiego, który także osobiście szkolenie przeprowadza. Spotkania odbywają się w niewielkich grupach w dużej auli. Policja aktualnie w Zachodniopomorskiem, ale także oczywiście w całym kraju, jako jedna ze służb, realizuje zadania i zalecenia mające na celu minimalizowanie zagrożeń rozprzestrzeniania się choroby. Jest niezbędne, aby nasi funkcjonariusze byli zapoznani z zasadami, o których mowa podczas szkolenia - informuje podinsp. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP w Szczecinie.

Koronawirus. aktualizowany raport

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

ZOBACZ TEŻ:


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński