Ponad 6 tysięcy interwencji Rzecznika MŚP w obronie przedsiębiorców w czasie pandemii. "Bardzo dużo spraw udało się załatwić pozytywnie"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Z przedstawionego raportu wynika, że Rzecznik MŚP prowadził w zeszłym roku ponad 6,2 tys. spraw w obronie przedsiębiorców.
Z przedstawionego raportu wynika, że Rzecznik MŚP prowadził w zeszłym roku ponad 6,2 tys. spraw w obronie przedsiębiorców. Anna Kaczmarz/ Polska Press
Udostępnij:
W 2020 r. roku Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców prowadziło ponad 6200 spraw w obronie przedsiębiorców. To wzrost o 165% w porównaniu do roku sprzed pandemii. - Nasza działalność w zeszłym roku była niezwykle intensywna. To wynikało z trudnego okresu pandemii- komentuje Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP.

W zeszłym roku, czyli roku pandemii koronawirusa, Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców prowadziło ponad 6, 2 tysiąca 200 spraw w obronie przedsiębiorców. To wzrost o 165 proc. w porównaniu do roku poprzedniego – wynika z raportu ”Wsparcie przedsiębiorców w trakcie pandemii. Sprawozdanie z działalności Rzecznika MŚP w 2020 r.”.

Z zaprezentowanego podczas środowej konferencji raportu wynika, że Rzecznik MŚP prowadził w zeszłym roku ponad 6,2 tys. spraw w obronie przedsiębiorców. Liczba korespondencji w ramach prowadzonych spraw wyniosła niemal 15 tys. w porównaniu z 5,5 tys. w roku 2019 r. Sprawozdanie zawiera także dane o Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. W roku 2020 w jej skład wchodziły 274 organizacje (163 rok wcześniej). Odbyło się aż 120 posiedzeń Zespołów Roboczych w ramach Rady Przedsiębiorców.

Ponadto, w Wydziale Interwencyjno-Procesowym oraz w czterech oddziałach terenowych zarejestrowano 2831 spraw. To wzrost o 153 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W zeszłym roku powstała także Rada Konsultacyjna, w skład której wchodziło 57 firm członkowskich. Z kolei w w Wydziale Prawno-Legislacyjnym podjęto 3371 spraw. To wzrost o 231 proc. względem roku 2019.

- Nasza działalność w zeszłym roku była niezwykle intensywna. To wynikało z trudnego okresu pandemii, a jako Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanąłem przed trudnym zadaniem. Nie zamknęliśmy urzędu ani na jeden dzień. Cały czas byliśmy w gotowości, dostępni do pomocy przedsiębiorcom, aby jak najmniej dotkliwie mogli przejść przez ten okres – powiedział Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

- Myślę, że w tym trudnym okresie pandemii i ograniczeń stanęliśmy na wysokości zadania. Cały czas jesteśmy z przedsiębiorcami. Bardzo dużo spraw udało się pozytywnie- tłumaczył i dodał, że obecnie do Biura Rzecznika MŚP spływa 500 wniosków w tygodniu. - Widać, że jest zapotrzebowanie na pracę Rzecznika MŚP – podsumował.

Oczywiście cena zależy roku produkcji kampera oraz oferowanego wyposażenia. - To samo tyczy się sezonu - w wakacje będzie najdrożej.

Wakacje 2021. Sposób na letni urlop pomimo obostrzeń? Nowy t...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Materiał oryginalny: Ponad 6 tysięcy interwencji Rzecznika MŚP w obronie przedsiębiorców w czasie pandemii. "Bardzo dużo spraw udało się załatwić pozytywnie" - Polska Times

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie