Ponad 500 tys. zł wsparcia dla lokalnych inicjatyw w ramach akcji „Bosman dla Regionu”

Artykuł sponsorowany MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE EUROPA-PÓŁNOC-WSCHÓD
Wielki finał online Grantu "Bosman dla regionu" już za nami. Nie zabrakło wzruszeń, nagród, zapowiedzi kolejnej edycji programu, ale przede wszystkim podsumowań. W ramach akcji zrealizowano aż 22 projekty z Pomorza Zachodniego, a wartość ich wsparcia wyniosła ponad 500 tys. zł. Co kryje się za tymi liczbami?

Facebookhttps://www.facebook.com/BosmanSzczecinski/videos/865114604256516

W tym roku Browar i marka Bosman w ramach pierwszej edycji Grantu "Bosman dla regionu" nagrodził projekty dotyczące praktycznie wszystkich obszarów życia. Dzięki akcji udało się m.in. kupić łódź ratunkową dla OSP, wysprzątać tereny zielone i aż 36 km linii brzegowej rzek; przeszkolić strażaków; wspomóc zwierzęta ze schroniska, zapewniając im pomoc weterynaryjną i zbierając 10 tys. puszek i 800 kg karmy czy też zlikwidować nielegalne łowiska. Łącznie udało się zrealizować 22 inicjatywy. Pełną listę można znaleźć na stronie www.bosmanwspieraregion.pl. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W projekty zaangażowało się blisko 7 tys. osób i ponad 560 wolontariuszy.

- Kiedy dowiedzieliśmy się o wyniku Grantu nasza radość była wielka - mówi Robert Rusinek, Pogoń Szczecin. - Browar Bosman dofinansował nasz program “Niepełnosprawni niewykluczeni” kwotą 50 tys. zł. W rezultacie mamy pięknego busa dla niepełnosprawnych kibiców Pogoni. - Bus posłuży do zapewnienie znacznie lepszych warunków uczestnictwa niepełnosprawnych kibiców w zawodach - uzupełnia Maciej Kasprzyk, SKPS “Portowcy”. - Mamy już dużo pomysłów i dużo planów na kolejne inicjatywy.

O przyznanie Grantu mogły starać się: stowarzyszenia, fundacje, instytuty kultury, instytuty sportu, Ochotnicze Straże Pożarne, samorządowe jednostki organizacyjne, ośrodki pomocy społecznej czy koła gospodyń wiejskich. Celem konkursu było wsparcie lokalnych inicjatyw, podniesienie komfortu życia mieszkańców regionu oraz integracja społeczności. W te założenia doskonale wpisał się m.in. pomysł stowarzyszenia Oswajanie Sztuki.

- W oficynie przy al. Wojska Polskiego zrealizowaliśmy mozaikę, przedstawiającą statek - mówi Paulina Stok-Stocka, stowarzyszenie Oswajanie Sztuki. - Statek wybrali mieszkańcy, mieli trzy wzory i zagłosowali właśnie na ten. Dzięki “Bosmanowi” mieszkańcy otrzymali fajne miejsce spotkań, a ich podwórko wypiękniało. Poza tym mozaika zwraca uwagę na problem podwórek wymagających remontu, ręki i serca.

Organizatorzy akcji "Bosman dla regionu" podkreślają, że mają świadomość, iż potrzeby lokalnych społeczności są bardzo duże i zapewniają, że chcieliby, aby ich działania dla regionu mogły trwać cyklicznie. - Jesteśmy zaskoczeni, ale także zbudowani tak ogromny zainteresowaniem naszym konkursem – mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki Bosman. - Rozumiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszymy się też, że społeczności potrafią się zorganizować i wziąć sprawy w swoje ręce. Zaangażowanie wszystkich, którzy brali udział w realizacji nagrodzonych projektów jest godne podziwu. A rezultaty mówią same za siebie.

Akcja objęła trzy rodzaje projektów ekologiczne, społeczne i charytatywne. Ich realizacje są widoczne gołym okiem. Niektóre nawet motywują i włączają innych do pomocy. - Dzięki akcji “Bosman dla regionu” umieściliśmy na terenie Szczecina pięć “serc” - mówi Mateusz Gieryga, Fundacja Czas Dialogu. - Można je znaleźć na osiedlu Majowym, i Słonecznym, na Warszewie, na Ryneczku Zawadzkiego i na Ryneczku Pogodno. Nasze kosze - serduszka służą zbiórce plastikowych nakrętek na szczytny cel. Dlaczego akurat nakrętek? Bo nakrętki są stworzone z tzw. plastiku ciężkiego, który można poddać recyklingowi. Na koszach umieszczamy etykiety, dla kogo w danym czasie zbieramy nakrętki. Pomóc może każdy.

Przebieg realizacji tegorocznych projektów można oglądać w mediach społecznościowych Browaru Bosman oraz pod #bosmandlaregionu. - Chcieliśmy, by nasze projekty przyniosły jak najwięcej pozytywnych zmian dla mieszkańców naszego regionu i to założenie zostało zrealizowane w stu procentach - podsumowuje Anastazja Jarcewa. - Jesteśmy dumni, że organizacje tak doskonale wykorzystały granty przyznane w ramach programu „Bosman dla Regionu”. Jesteśmy też świadomi zobowiązania, jakie mamy wobec regionu i jego mieszkańców, dlatego już teraz możemy zaprosić do udziału w drugiej edycji programu, która ruszy w przyszłym roku.

Więcej szczegółów dotyczących programu „Bosman dla Regionu” można znaleźć na stronach www.BosmanDlaRegionu.pl, www.BosmanWspieraRegion.pl oraz na Facebooku na profilu Bosman Szczeciński.

https://www.facebook.com/BosmanSzczecinski/posts/209066170676244

Dodaj ogłoszenie