MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 450 inżynierów będzie się w Międzyzdrojach uczyć na cudzych błędach

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB, przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie
Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB, przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie Bogna Skarul
XXXI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Awarie Budowlane – ICSF 2024 odbędzie się w dniach 20-24 maja 2024 roku w Międzyzdrojach.

Ta konferencja jest cyklicznym wydarzeniem o szczególnym znaczeniu i prestiżu, które łączy świat praktyki inżynierskiej ze środowiskiem naukowym działających wspólnie na rzecz bezpieczeństwa sektora budowlanego.

- Właśnie mija 30 lat od pierwszej konferencji Awarie Budowlane, która odbyła się w Międzyzdrojach w maju 1994 roku, a którą po raz pierwszy wraz z prof. Andrzejem Banią i wspaniałym awaryjnym zespołem organizowałam - mówi prof. Maria Maria Kaszyńska, przewodnicząca komitetu organizacyjnego.

- Mija też 50 lat od pierwszego seminarium dotyczącego awarii i katastrof budowlanych, które z inicjatywy doc. Hieronima Prieba zorganizowało szczecińskie środowisko budowlane w październiku 1974 roku. Od 2019 roku konferencja jest konferencją międzynarodową - International Conference on Structural Failures (ICSF) - podkreśla.

Patronat merytoryczny nad konferencją nieprzerwalnie od 1994 roku sprawują Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN i Komitet Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB, przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Honorowy Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Technologii i Rozwoju, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Państwowa Inspekcja Pracy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wojewoda i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Prezydent Miasta Świnoujścia, Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, Amerykański Instytut Betonu i Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

Tematyka awarii i katastrof budowlanych są wciąż bardzo aktualne, świadczy o tym fakt, że na konferencję zgłosiło się ponad 450 uczestników.

- Konferencja pełni bardzo ważną rolę edukacyjną - dodaje prof. Maria Kaszyńska. - Podczas różnych szkoleń dotyczących zmian w normach, zmian wytycznych, zasad projektowania, korzystania z najnowszego oprogramowania mówi się o tym jak prawidłowo postępować, projektować, przeprowadzać obliczenia, analizuje typowe przypadki i gotowe rozwiązania. Natomiast na konferencji pokazuje się przypadki popełnionych błędów, przyjęcia błędnych założeń, postępowania w sytuacjach ekstremalnych, trudnych do przewidzenia, zaskakujących, niecodziennych. To edukacyjna rola tej konferencji, „uczenie na cudzych błędach”, aby w przyszłości ich uniknąć we własnej działalności projektowej, wykonawczej, zarządczej czy administracyjnej.

Zakwalifikowane przez Komitet Naukowy referaty będą wygłaszane podczas obrad lub prezentowane w formie posterów. Monografia awaryjna, w której wydrukowane są referaty plenarne oraz wszystkie referaty zakwalifikowane na konferencję liczy 1000 stron. To swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich działających w sferze budownictwa, a szczególnie dla młodych inżynierów. Oprócz sesji tematycznych na konferencji odbędzie się sesja specjalna zorganizowana wspólnie z Departamentem Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotycząca wyzwań jakie stoją przed inżynierami budownictwa w związku z projektem realizacji elektrowni jądrowych w Polsce.

Odbędzie się też tradycyjna już debata dotycząca bezpieczeństwa w budownictwie współorganizowana z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński