MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 400 osób pod obserwacją. Sanepid podaje nowe dane w związku z zagrożeniem wystąpienia zakażeń wywołanych koronawirusem

Szymon Wasilewski
236 osób poddanych kwarantannie, 208 pod nadzorem epidemiologicznym w Zachodniopomorskiem. To statystyka dot. naszego województwa w związku z zagrożeniem wystąpienia zakażeń wywołanych koronawirusem.

CZYTAJ TEŻ:

Liczba osób poddanych kwarantannie w województwie zachodniopomorskim wynosi 232, w tym 4 osoby izolowane są w warunkach domowych.

Liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu to 208. Ta ostatnia grupa to osoby, które w ostatnim czasie wracały z miejsc, w których choroba już wystąpiła, ale nie mają objawów.

ZOBACZ TEŻ:

Dane tych osób posiadają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którzy kontaktują się z nimi i pytają o stan zdrowia. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni.

W całej Polsce w związku z zagrożeniem koronawirusem, według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, 65 osób jest hospitalizowanych, 349 objętych jest kwarantanną, a 4540 nadzorem epidemiologicznym.

ZAKAŻENIE WIRUSAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE?
>> Sprawdź w naszym sklepie <<

ZOBACZ TEŻ:

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się specjalny komunikat z informacją, co należy zrobić po powrocie do kraju z państw zagrożonych występowaniem koronawirusem." Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub  zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.W Słupsku kontaktować można się z odziałem SANEPIDU pod numerem telefonu 59 843 12 91Czym jest koronawirus?Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.ZOBACZ TAKŻE: Nauczycielka wróciła z Włoch, podejrzenie koronawirusa. Szkoła zamknięta

Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Co zrobić, gdy wracasz z...

Koronawirus: aktualizowany raport

ZOBACZ TEŻ:

Dyrektorzy placówek oświatowych z całego województwa otrzymali zalecenia dotyczące postępowania w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego.Szczegóły w galerii zdjęć! >>>

Zagrożenie koronawirusem w regionie. Szkoły i przedszkola ni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński