MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 200 projektów zgłoszonych do kolejnej edycji SBO. To drugi najlepszy wynik w historii

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Wraz z końcem czerwca, zakończył się nabór projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zanim będziemy mogli się z nimi zapoznać, zostaną poddane szczegółowej weryfikacji formalnej.

Mieszkańcy Szczecina złożyli łącznie 218 projektów, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii SBO. Mieszkańcy złożyli 197 projektów w wersji elektronicznej i 21 w tradycyjnej papierowej. W tej puli znalazło się 41 projektów ogólnomiejskich i 177 lokalnych. Każdy mieszkaniec Szczecina mógł złożyć dowolną liczbę projektów, po uzyskaniu minimum 10 podpisów poparcia. W tym roku rekordzista złożył sam aż 17 projektów.

- Widzimy coraz większą liczbę projektów miękkich, nieinwestycyjnych – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego – Mieszkańcy coraz częściej widzą w SBO szansę na realizację ich pomysłów na działania i wydarzenia sportowe, społeczne, czy kulturalne - dodaje.

Poznamy projekty SBO, gdy przejdą one weryfikację formalną

Wtedy zostaną opublikowane na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Weryfikacja formalna, to jednak pierwszy z trzech etapów, które musi przejść projekt, zanim trafi na listę do głosowania. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną, w drugim etapie zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji. Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę, w trzecim etapie muszą zostać zatwierdzone przez zespoły społeczne, a potem trafią na listę do głosowania.

- Zasady tegorocznej edycji nie różnią się od poprzednich – mówi Magdalena Błaszczyk - Mamy więc projekty lokalne i ogólnomiejskie, małe i duże inwestycje i działania. Przed nami najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap, czyli weryfikacja formalna i merytoryczna projektów w urzędzie. To również czas dla autorów na dokonanie niezbędnych zmian i uzupełnień zgłoszonych pomysłów - dodaje dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 17 520 000 zł.

SBO 2022. Ostatnia taka edycja

Dziesiąta edycja SBO jest ostatnią przeprowadzoną na obecnych warunkach. Od przyszłego roku w życie wejdzie nowy regulamin, który zezwoli na składanie projektów wyłącznie w formie elektronicznej, a także wprowadzi Zielone SBO. To jednak tylko część zmian, które pojawią się w nowej edycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński