Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomysł na pomoc przedsiębiorcom: zwolnijcie firmy z podatku od nieruchomości

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo oraz Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo, wystosowały apel do prezydenta Andrzeja Dudy, Sejmu, Senatu, Rady Ministrów i do gmin i miast w Polsce.

- W związku z trudną sytuacją w kraju związaną z pandemią koronawirusa, apelujemy o natychmiastowe podjęcie działań mających na celu pomoc przedsiębiorcom – czytamy w apelu. - Kolejne podmioty gospodarcze wskazują na dramatyczne, nagłe pogorszenie swojej sytuacji i apelują o pomoc. Zanikający popyt przekłada się na kłopoty w regulowaniu zobowiązań i przewidywane redukcje zatrudnienia. Kierując się troską o przedsiębiorców z naszej gminy, ale i całego kraju, apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań, które zapobiegną kryzysowi gospodarczemu. Zważając na obecną, niepewną sytuację uważamy, że Państwo powinno ograniczyć wszelkie ryzyka, obciążenia i obowiązki pracodawców, aby mogli oni skupić się na przeciwdziałaniu zagrożeniom i skutecznie chronić swoje firmy i pracowników przed negatywnymi skutkami. Jako mała gmina wiejska nie jesteśmy w stanie podjąć odpowiednich działań chroniących pracodawców i pracowników, ze względu na ograniczone środki i możliwości prawne.

Autorki apelu wskazują na rozwiązania, które mogłyby pomóc przedsiębiorcom w obecnej sytuacji.

- Sensownym rozwiązaniem dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii byłoby zwolnienie, bądź odroczenie płatności podatku od nieruchomości. Apelujemy, by zastosować takie rozwiązania, które pozwoliłyby gminie udzielić ulg i zwolnień. Apelujemy, by przyjęte rozwiązanie nie doprowadziło z kolei do kryzysu budżetów samorządów – czytamy w liście.

Wiemy, że Ministerstwo Rozwoju przygotuje projekt specustawy w tej sprawie. Specjalna ustawa przewiduje ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS; dopłaty do kredytów; ochronę i wsparcie rynku pracy, m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński