MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomosty, tarasy, ścieżki i strefy rekreacyjne powstaną nad Łarpią

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
To wszystko powstanie dzięki rewitalizacji terenów nad Łarpią. Umowa na dofinansowanie podpisana. Prace mają rozpocząć się w sierpniu i potrwają najpóźniej do grudnia 2021 roku.

Rewitalizacja obszarów nad Łarpią w Policach przewiduje budowę wzdłuż brzegu rzeki przestrzeni rekreacyjnej z terenem do aktywności ruchowej, spędzania czasu wolnego oraz integracji mieszkańców. \

Pojawią się:

  • pomosty spacerowe,
  • taras widokowy,
  • stoły szachowe,
  • strefy sprawnościowe,
  • ścieżka rowerowa
  • a także nowe nasadzenia roślin,
  • oświetlenie
  • oraz cztery pomosty wędkarskie na odcinku pomiędzy miejską przystanią żeglarską a ul. Goleniowską.

Dzięki zaplanowanym zmianom mieszkańcy zyskają nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń z widokiem na rzekę stanowiącą prawie 6-kilometrowe boczne ramię Odry - idealne dla turystyki żeglarskiej i kajakowej.

Koszt przedsięwzięcia Gmina Police oszacowała na 6,6 mln zł. Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 dołoży do inwestycji 4 mln zł. Prace przy projekcie mają rozpocząć się w sierpniu br. i potrwają najpóźniej do grudnia 2021 roku. Policki samorząd miejski zdecydował o rewitalizacji terenów nad Kanałem Łarpia, bo jak przyznaje burmistrz Władysław Diakun - chce w ten sposób ożywić, a przede wszystkim poprawić funkcjonalność, estetykę i jakość korzystania z tego urokliwego obszaru miasta.

– Na Pomorzu Zachodnim mamy doskonałe warunki dla turystyki aktywnej: żeglarstwa, wypraw rowerowych oraz spływów kajakowych. Po stworzeniu unikatowego w skali Europy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, w perspektywie unijnej 2014-2020 postawiliśmy mocny akcent na budowę spójnej sieci tras rowerowych, ale również na rozwój szlaków i przystani kajakowych. Łarpia to idealne miejsce na odpoczynek i rekreację w otoczeniu natury, stąd tak cenna jest ta inwestycja. Dzięki niej rzeka ma szansę już wkrótce dołączyć do Odry, Drawy, Iny, Korytnicy, Parsęty czy Regi, słynnych wśród miłośników sportów wodnych – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020, w ramach dwóch przeprowadzonych dotąd naborów wniosków, Urząd Marszałkowski wsparł prawie 100 rewitalizacyjnych inwestycji przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.

Dodajmy, że w czasie spotkania w Policach zostały podpisane umowy w ramach konkursu „Granty sołeckie 2020”. Dotyczą one sołectw Gminy Police: Niekłończyca i Przęsocin.

POLECAMY TAKŻE:

Budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

Szczecin: Rozpoczął się montaż elewacji na Morskim Centrum N...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński