MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomorski Uniwersytet Medyczny: Mamy nowoczesny ośrodek

Sebastian Wołosz
Centrum Nowych Technologii Medycznych znajduje się na 5 kondygnacjach wyposażonych w nowoczesny sprzęt do badań.
Centrum Nowych Technologii Medycznych znajduje się na 5 kondygnacjach wyposażonych w nowoczesny sprzęt do badań. Sebastian Wołosz
Pomorski Uniwersytet Medyczny otworzył Centrum Nowych Technologii Medycznych przy ul. Unii Lubelskiej. Uczelnia dostała na inwestycję ponad 22 mln złotych dofinansowania. Będzie tu kształciło się 800 studentów.

To pierwszy wybudowany od podstaw obiekt PUM. Inwestycja przyczyni się do rozwoju dydaktyki oraz prac naukowo-dydaktycznych z biotechnologii medycznej. Będzie to możliwe poprzez połączenie CNTM z realizowaną inwestycją zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie - Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych.

- Tu będzie prowadzona dydaktyka na najwyższym poziomie - mówi prof. Przemysław Nowacki, rektor PUM. - Obie inwestycje w sposób szczególny będą się uzupełniały.

Wyniki prac badawczych i opracowane nowe technologie powstające w ramach Centrum zostaną przetestowane lub zastosowane w warunkach klinicznych. Stanowić będą jednocześnie podstawę do rozwijania nie tylko dydaktyki z zakresu biotechnologii medycznej, ale i onkologii akademickiej.

Dzisiaj leczenie nowotworów to nie tylko wycięcie, ale właśnie nowoczesne technologie.

Na budowę Centrum Nowych Technologii Medycznych Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie otrzymał około 22 milionów złotych dofinansowania. Budowa ruszyła pod koniec 2009 roku, a zakończona została w styczniu tego roku. Obiekt podzielono na dwie części: zachodnią i wschodnią.

Zachodnia przeznaczona jest dla administracji.Wschodnia na potrzeby dydaktyczne i laboratoryjne. Na niższych kondygnacjach znajduje się część dydaktyczna, na wyższych - laboratoryjna. W Centrum będzie się kształciło 800 studentów na kierunkach: biotechnologia, lekarski (w zakresie biotechnologii medycznych) i lekarsko- stomatologiczny (w zakresie biotechnologii medycznych).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński