Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomoc humanitarna z Niemiec dla szczecińskich placówek. Wspólna walka z pandemią. ZDJĘCIA

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Pięć ton środków dezynfekcyjnych i pomocnych przy opiece osób obłożnie chorych przyjechało w piątek do Szczecina z Niemiec. To wsparcie przekazane Polskiemu Czerwonemu Krzyzowi od siostrzanej, niemieckiej organizacji. Materiały trafią do szpitali i domów opieki społecznej w Szczecinie oraz w Olsztynie.

Ponad pięć ton materiałów dezynfekcyjnych, sanitarnych i kosmetycznych, w tym środki ochronne używane przy walce z pandemią, zostało przekazanych w piątek Zachodniopomorskiemu Oddziałowi Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie przez niemiecki odpowiednik tej organizacji ze Schwerin, stolicy kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Transport został przejęty przez pracowników PCK na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. T. Sokołowskiego PUM w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej. Tutaj powstał magazyn, z którego materiały będą trafiać do placówek, które wyraziły zapotrzebowanie pomocy. Będą to m.in. szpital przy ul. Unii Lubelskiej, Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne, szpital na Pomorzanach, DPS-u przy ul. Kruczej, Szczecińskiego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Materiały przywiezione do Szczecina trafią również do Olsztyna.

Przy odbiorze sprzętu pomagali żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady Terytorialnej w Szczecinie oraz 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie.

Polski Czerwony Krzyż świętuje swoje stulecie. Żywy znak na ...

- Jako szpital staramy się zapewniać naszym pacjentom i pracownikom niezbędne środki ochronne, ale dodatkowa pomoc zawsze się przydaje. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą otrzymaną pomoc od początku epidemii. Dostawaliśmy ją zarówno od instytucji, firm, osób prywatnych, zgłaszają się studenci z ofertami dostarczenia wody. Artykuły dezynfekujące zawsze trafiają w pierwszej kolejności na oddział izolacji, gdzie przebywają pacjenci, u których stwierdziliśmy dodatki wynik SARS-COV-2 - mówi Joanna Woźnicka, rzecznik szpitala przy Unii Lubelskiej.

- Przy tego typu kryzysie, jakim jest pandemia borykamy się z różnymi problemami: głównie niewystarczająca ilością środków oraz rąk do pracy. W takim wypadku ta współpraca transgraniczna jest bardzo ważna. Mam nadzieję, że będziemy wychodzić na przeciw potrzebom osób, które tej pomocy potrzebują - mówi Joanna Łaskarzewska, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński