Wyrok zapadł w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Sąd nie miał wątpliwości, że doszło do przestępstwa, a Pogotowie wyłudziło 2,8 mln zł.
Przed laty na występy Pogotowia Teatralnego czekało każde dziecko w szpitalu. Małżonkowie J. dawali przedstawienia, czym wywoływali uśmiechy na buziach małych pacjentów. Ale artyści mieli też ciemniejszą stronę.
Według prokuratury, a teraz już sądu, w latach 2002 - 2017 r. fundacja Pogotowie Teatralne otrzymywała pieniądze z których się nie rozliczała. Pogotowie miało status Organizacji Pożytku Publicznego, czyli prawo m.in. do 1 procenta przekazywanego przez podatników.
Na ławie oskarżonych zasiadał też mąż Joanny J., ale ze względu na stan zdrowia lekarze nie zgodzili się na udział procesie. Dokończy go, gdy poczuj się lepiej.
Dlatego Joanna J. musi zwrócić połowę tej kwoty, czyli 1 mln 374 tys. zł oraz 60 tys. dwojgu pokrzywdzonym.
Wyrok nie jest prawomocny.
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?