Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polski złoty we wtorek umocnił się w relacji do głównych walut i był jedną z lepiej radzących sobie walut świata.

Roman Ziruk, analityk Ebury.
Roman Ziruk, Ebury Polska
Roman Ziruk, Ebury Polska Ebury
Złotego wzmacniała przede wszystkim słabość dolara amerykańskiego i poprawa sentymentu do aktywów ryzykownych, która objawiała się również wyraźnym wzrostem globalnych indeksów akcji. Polski WIG20 zakończył dzień 2-procentowym wzrostem i wyraźnie wyróżniał się na plus nawet w porównaniu z innymi europejskimi indeksami.

Wtorkowe spadki na dolarze były kontynuacją ruchu zapoczątkowanego w ostatnich dniach, który przyspieszył na początku tygodnia w związku ze zbliżającymi się negocjacjami USA i Chin w kwestii handlu oraz zaskakującym komentarzem prezydenta Trumpa, który skrytykował działania Rezerwy Federalnej.

Spojrzenie na główne waluty

Euro

Kurs EUR/PLN we wtorek spadł o 0,4%, wahając się w widełkach 4,28-4,31. Mimo słabości w parze ze złotym, wspólna europejska waluta zyskała wczoraj w relacji do ważonego koszyka walut. Podobnie jak złotego, euro wzmocniła przede wszystkim słabość dolara amerykańskiego.

Funt Brytyjski

Kurs GBP/PLN we wtorek spadł o 0,3%, wahając się w widełkach 4,77-4,81. Brytyjska waluta osłabiła się wczoraj w parze ze złotym, jednak zakończyła wczorajszy dzień znaczącym umocnieniem w relacji do głównych walut. Wczorajsze dane o zamówieniach przemysłowych zaskoczyły in minus, jednak nie miały istotnego wpływu na handel na rynku walutowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 60 Sekund Biznesu: Susza niszczy plony. Brak pracowników. To sprawia, że podrożeje wszystko

Na wojnie promocjami między Biedronką i Lidlem korzystają najbardziej klienci. Od poniedziałku Biedronka "atakuje" nowością: Gang Słodziaków. Czy odpowie Lidl? Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz szczegóły.

Wczorajsza siła funta w parze z głównymi walutami związana była z faktem wzrostu optymizmu w kwestii negocjacji dotyczących Brexitu po tym, jak główny negocjator z ramienia UE, stwierdził, że negocjacje osiągnęły finalny etap. Pozytywną opinię w kwestii negocjacji wyraziło ostatnio również kilku brytyjskich ministrów.

Dolar

Kurs USD/PLN we wtorek spadł o 1,2%, wahając się w widełkach 3,69-3,75. W kontekście rynku amerykańskiego warto wspomnieć o sytuacji na giełdzie – indeks S&P 500 wczoraj osiągnął poziom 2873,23, tym samym znalazł się najwyżej w historii.

Urlop przepadnie, jeśli nie wykorzystasz go w terminie. Sprawdź, co zrobić, by temu zapobiec, klikając w ten tekst!

Wczorajszy dzień nie przyniósł istotnych danych makro z USA. Warto wspomnieć jednak o przemówieniu jednego z członków FED. Robert Kaplan w swojej wypowiedzi stwierdził, że w jego ocenie adekwatne jest podniesienie stóp procentowych jeszcze 3 lub 4-krotnie. Jednocześnie wyraził obawy dotyczące możliwego odwrócenia krzywej rentowności (do zmiany kształtu krzywej obecnie dochodzi w związku z podnoszeniem stóp procentowych przez FED). Na przestrzeni ostatnich dekad wspomniana inwersja krzywej poprzedzała recesje w amerykańskiej gospodarce.

Łączne przychody klubów 1 Ligi w 2017 roku stanowią jedną piątą przychodów klubów Ekstraklasy w tym samym okresie

Dziś poznamy lipcowe odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości, inwestorzy jednak większą uwagę przykładać będą do publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. Warto będzie zwrócić uwagę szczególnie na informacje odnoszące się do ewentualnego wpływu konfliktu handlowego USA na decyzje przedsiębiorstw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polski złoty we wtorek umocnił się w relacji do głównych walut i był jedną z lepiej radzących sobie walut świata. - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński