Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Polski Cukier Toruń pokonał Kinga Szczecin 91:85 w...

Polski Cukier znów pokonał Kinga! Twarde Pierniki prowadzą w play-off już 2:0 [ZDJĘCIA]

Polski Cukier Toruń pokonał Kinga Szczecin 91:85 w niedzielnym spotkaniu play-off i prowadzi 2:0 w grze do trzech zwycięstw.

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym King po raz kolejny zawiesił poprzeczkę wysoko i pokazał, że dla torunian jest trudnym rywalem. Zaczęło się wprawdzie nieźle, bo od dobrej gry w obronie i prowadzenia 6:0, ale mimo to w kolejnych minutach goście utrzymywali stosunkowo niewielką stratę do Polskiego Cukru - do najwyższych rozmiarów urosła ona w drugiej kwarcie, gdy wynosiła dwanaście punktów.

Mecz był zacięty aż do końca. Po przerwie prowadzenie objął King, szybko niwelujący straty jeszcze w końcówce drugiej kwarty, ale, tak jak piątkowym pierwszym spotkaniu, ostatnie minuty gry należały do Twardych Pierników.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem był remis 80:80, ale wtedy sygnał do ataku dał Rob Lowery, który celnie trafił za trzy punkty. W kolejnych akcjach za dwa trafiali także Damian Kulig i Krzysztof Sulima, dzięki czemu w ostatniej minucie Polski Cukier miał już sześć punktów przewagi.

Nadzieje Kinga zostały ostatecznie rozwiane, gdy na 22 sekundy przed końcem faulowany był Tomasz Śnieg. Torunianin wykorzystał dwa rzuty wolne i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Ojcem wygranej Polskiego Cukru był wspomniany Lowery, który w całym spotkaniu zdobył 27 punktów, a do tego miał 9 asyst i 3 zbiórki. Amerykaninowi nie przeszkodził nawet drobny uraz kostki, przez który na pewien czas musiał zejść z parkietu. Bez Lowery’ego Twarde Pierniki zaczęły radzić sobie wyraźnie gorzej, ale w najważniejszych momentach czwartej kwarty rozgrywający powrócił na boisko i walnie przyczynił się do sukcesu torunian.

Niedzielna wygrana oznacza, że choć King stawia twardy opór, to i tak Polski Cukier prowadzi już 2:0 w ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw. Trzecie spotkanie odbędzie się w środę, tym razem w Szczecinie. Obie drużyny rozpoczną rywalizację późno, bo dopiero o 20.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 91:85
(19:15, 20:24, 23:27, 29:19)
Polski Cukier: Lowery 27, Kulig 11, Mbodj 5, Wiśniewski 4, Gruszecki 1 oraz Umeh 14, Śnieg 10, Sulima 8, Cel 6, Karnowski 4, B. Diduszko 0
King: Schenk 22, Kikowski 10, Sajus 9, Ł. Diduszko 5, Paliukenas 0 oraz Watts 28, Bartosz 6, Jogela 5, Wilczek 0, Harris 0