Polska i japońska sztuka w Szczecinie w Muzeum Techniki i Komunikacji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Małgorzata Klimczak
W Muzeum Techniki i Komunikacji oglądać można wystawę „A-21 International Art Exhibition”.

Powstała z okazji 100-lecia współpracy polsko-japońskiej. Są to prezentacje sztuki współczesnej japońskich twórców z grupy A-21 oraz polskich uznanych artystów.

A-21 International Art Exhibition to grupa japońskich artystów działających w Osace, drugim po Tokio najważniejszym ośrodku kulturalnym w Japonii i rejonie Kansai. Od powstania w 2001 roku grupa A-21 International Art Exhibition zyskała ogromną renomę. Artyści wystawiają w krajach Zachodniej Europy, jak: Niemcy, Polska, Francja, czy Wielka Brytania oraz w krajach Wschodu jak: Chiny, Korea Południowa i Japonia. Twórczość japońskich artystów mimo współczesnych wpływów pozostaje japońska, wyrastająca z tradycji, dla której szczególnie ważne okazały się czasy około roku 1450, czyli okres rządów szoguna Ashikagi Yoshimasa.

Wówczas to ukształtowała się słynna ceremonia herbaty (sado), powstały tradycyjne przesuwne drzwi (isyouji), rozpowszechniły się tradycyjne maty (tatami), rozkwitła estetyka oraz światopogląd (wabi sabi), które stanowią istotę japońskiego sposobu postrzegania oraz opisywania świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie