Polska - Argentyna ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Gorąca atmosfera i głośny doping dla polskich siatkarzy w Spodku. To przedsmak mistrzostw świata

Tomasz Kuczyński
23.08.2022. Kibice na meczu siatkarzy Polska - Argentyna.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.08.2022. Kibice na meczu siatkarzy Polska - Argentyna. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
We wtorek 23.08.2022 r. w Spodku rozgrywano mecz towarzyski siatkarzy Polska - Argentyna. To był ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed mistrzostwami świata, które rozpoczynają się w najbliższy piątek. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Polska - Argentyna w katowickiej hali.

Polacy będą w fazie grupowej mistrzostw świata będą rozgrywali swoje mecze w Katowicach. W grupie C, oprócz Biało-Czerwonych, zagrają też Bułgaria, Meksyk i USA. W piątek reprezentacja zacznie siatkarski mundial od meczu z Bułgarią (godz. 20.30). We wtorek drużyna trenera Nikoli Grbicia poczuła przedsmak atmosfery jaką kibice potrafią stworzyć w Spodku.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu siatkarzy Polska - Argentyna, 23.08.2022 r.

Zanim zaczął się mecz kibice gromadzili się przed Spodkiem, robiąc pamiątkowe zdjęcia, kupując gadżety na stoiskach, malując twarze w biało-czerwone barwy. Parkingi w Strefie Kultury zapełniały się bardzo szybko. Przed halą były nawet „koniki”, oferujące bilety, ale hala nie zapełniła się w pełni.

23.08.2022. Mecz towarzyski siatkarzy w Spodku: Polska - Argentyna.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Polska - Argentyna w Spodku ZDJĘCIA, WYNIK Biało-Czerwoni wy...

Choć Polska z Argentyną rozgrywały tylko sparing w hali panowała atmosfera siatkarskiego święta. Kiedy spiker zakomunikował, że mecz będzie miał co najmniej cztery sety (tak umówili się trenerzy), kibice przyjęli tę wiadomość brawami. Wcześniej owacyjnie przywitali polskich siatkarzy.

Kibice brali aktywny udział w prezentacji drużyn, bo zachęceni przez wodzireja świecili latarkami telefonów komórkowych. Wcześniej bez podkładu muzycznego odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głośno i gorąco wspierali siatkarzy.

Było też 12 kibiców z Argentyny, którzy po pierwszym secie wygranym przez Polaków 25:20 zostali serdecznie przywitani przez resztę widowni. Kibice po wygranej zgotowali owację Biało-Czerwonym.

Mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii potrwają od 26 sierpnia do 11 września. Finał odbędzie się w Spodku. W Katowicach w fazie grupowej Polacy zagrają z Bułgarią (26.08, godz. 20.30), Meksykiem (28.08, godz. 20.30) i USA (30.08, godz. 20.30).

Mecz towarzyski: Polska - Argentyna 4:0 (25:20, 25:17, 25:22, 25:21) Grano cztery sety.

Polska: Kurek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Bieniek i Zatorski (libero) oraz Kaczmarek, Łomacz, Fornal, Kłos, Kwolek, Popiwczak (libero), Poręba