Polscy piłkarze ręczni w półfinale!

dc
W dramatycznym meczu o awans do półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej Polska wygrała z Norwegią 31:30.

Ten mecz przejdzie do historii nie tylko polskiej piłki ręcznej, ale do historii polskiego sportu. Mecz Polaków z Norwegami był ważny nie tylko dla obu drużyn, które uzyskiwały awans w przypadku wygranej. Trzeba podkreślić, że gdyby spotkanie zakończyło się remisem, to w półfinale zagraliby... Niemcy.

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie to Polacy częściej prowadzili, ale przewaga była niewielka.

Prawie przez całą drugą połowę jedną lub dwoma bramkami prowadziła Norwegia. Gdy w końcówce Norwegowie prowadzili dwoma bramkami wydawało się, że trzeba im już tylko pogratulować. Gdy na niespełna pół minuty Polacy wyrównali, wydawało się, że los niesamowicie sprzyja Niemcom.

- Panowie, mamy 15 sekund. Mnóstwo czasu. Tylko spokojnie - tak trener polskich piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta mówił do swoich zawodników.

Norwegowie wycofali bramkarza, jednak zgubili piłkę i Artur Siódmiak rzutem przez całe boisko do pustej bramki rywali zdobył gola na wagę półfinału. Trener Bogdan Wenta ukląkł i pocałował parkiet.