Połowa marzeń w wykonaniu Futsal Szczecin. Osiem goli w debiucie trenera. ZDJĘCIA

Można nazywać to efektem „nowej miotły”, można mówić o połowie marzeń, ale wniosek jest jeden - Futsal Szczecin zasłużenie wygrał z KS Gniezno 8:5.

W trakcie dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach (mecz z Orlikiem Mosina został przełożony) w drużynie Futsal Szczecin zaszły dość duże zmiany. Posadę stracił pierwszy trener Grzegorz Usowicz, a zastąpił go nowy szkoleniowiec w tych stronach Polski - Miłosz Kocot. Pozycja drużyny nie była w tabeli jeszcze dramatyczna, ale dość przebudowany ostatnio zespół chyba potrzebował nowego bodźca. Na nowego szkoleniowca szczecinianie zareagowali świetnie - wygrali 8:5.

Skład szczecińskiej ekipy jest już naprawdę solidny i w hali przy ul. Twardowskiego kibice mieli kogo oglądać w akcji. Zagrali znani jeszcze z ekstraklasy futsalu Mateusz Gepert czy Daniel Maćkiewicz, swoje umiejętności zaprezentowali znani z ekstraklasy na trawie - Radosław Janukiewicz oraz Krystian Peda. Gospodarze od pierwszej minuty rzucili się do ataków, ale chyba nawet oni zaskoczeni byli rozmiarami swojego prowadzenia po 20 minutach i rekordem strzeleckim w tym sezonie (osiem goli).

Łupem bramkowym podzielili się Daniel Maćkiewicz, Krystian Peda, Nikoloz Bitsadze, Łukasz Kubicki, Adam Wiejkuć i Konrad Żebrowski. Strzelali więc niemal wszyscy, a Janukiewicz zachował czyste konto. Po przerwie, jak to często bywa, niemal wszystko się odwróciło. Do siatki zaczęli seryjnie trafiać goście, którzy w kilka minut wprowadzili mocno sfrustrowali gospodarzy. Szczecinianie w drugiej połowie do siatki nie trafili, ale też pozwolili rywalom na zdobycie „tylko” pięciu goli. W efekcie wygrali i awansowali na 8. miejsce.

Futsal Szczecin - KS Gniezno 8:5 (8:0)
Bramki: Maćkiewicz (2), Peda, Bitsadze, Gnap, Kubicki, Wiejkuć, Żebrowski - Kruczyński (3), Bereźnicki, Marcinkowski
Futsal Szczecin: Janukiewicz, Piorun - Kubicki, Peda, Żebrowski, Gepert, Maćkiewicz, Ława, Gnap, Kowalczyk, Bitsadze, Budzyński, Jania, Wiejkuć.
Wyniki 14. kolejki[/b]: Widzew Łódź - TAF Toruń 11:5, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - UMKS Zgierz 8:2, Futbalo Białystok - BestDrive Piłka 6:4, Dynamik Toruń - Orlik Mosina 2:2.