Polonia - Pogoń 0:3: Portowcy wciąż na czele tabeli!

Marcin Bielecki
Donald Djousse (z lewej) i Edi Andradina (z prawej) znów mieli powody do radości. Marcin Bielecki
Piłkarze Pogoni wygrali dziś na wyjeździe z Polonią Bytom 3:0 po bramkach Ediego Andradiny, Donalda Djousse i Adama Frączczaka i wciąż mają punkt przewagi nad Zawiszą Bydgoszcz.

Mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Marcina Sasala. W 1 minucie w odległości 20 metrów od bramki faulowany był Djousse. Do piłki podszedł Edi Andradina i pięknym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza.

Później Portowcy mieli znaczną przewagę, ale nie zdobyli kolejnych bramek do przerwy. W dwóch okazjach źle zachował się Djousse, który w trudnych sytuacjach mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów, ale decydował się na strzały na bramkę.

Druga część spotkania zaczęła się równie dobrze dla naszych zawodników. Świetną prostopadła piłkę do Djousse posłał Ława. Kameruńczyk uderzył precyzyjnie przy słupku i podwyższył prowadzenie Pogoni.

10 minut później Pogoń prowadziła już trzema bramkami. Po dobrym dośrodkowaniu Pietruszki, bramkarz gospodarzy wybijał przed siebie piłkę. Dopadł do niej Frączczak i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Polonia Bytom - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)