Polonia Płoty - Kluczevia Stargard 2:3 (zdjęcia)

kk
Trzy bramki Grzegorza Magnuskiego dały wygraną liderowi Kluczevii Stargard 3:2 nad Polonią Płoty w meczu na szczycie 13. kolejki V ligi.

Polonia Płoty - Kluczevia Stargard 07.11.2009

Mecz był doskonałą promocją ligi, ponieważ spotkały się dwa zespoły, które poza walką na boisku pokazały również ciekawą dla kibiców piłkę.

Pierwsza część meczu należała do gości, którzy już w 8. minucie po strzale Grzegorza Magnuskiego objęli prowadzenie. Kluczevia poszła za ciosem nękając obrońców Polonii, którzy popełniali błędy. W 21. minucie mogło być 2:0, gdy Magnuski przebojem wpadł w pole karne, minął trzech rywali, uderzył, lecz niecelnie.

Polonia nie chciała pozostać dłużna, co udało się w 41. minucie, kiedy świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Paweł Rynalski doprowadzając do remisu 1:1.

Drugą połowę to gospodarze zaczęli z wielkim animuszem, zamykając rywala we własnym polu karnym. Przez ponad pół godziny pokazując koncert gry w ataku pozycyjnym. Spiker komunikował kwotę (200 złotych) jaką sponsor płotczan - Tartak Modrzew - obiecał dla strzelca zwycięskiej bramki dla gospodarzy. Wtedy rzut wolny wykonał Paweł Mirecki i dał Polonii wymarzone prowadzenie 2:1.

Kibice w Płotach z pozycji lidera cieszyli się trzy minuty. W polu karnym Polonii obudził się Magnuski, który wyrównał. Oba zespoły walczyły jednak do końca. Sponsor obiecywał już 500 złotych, jednak w ostatnich sekundach meczu solową akcją popisał się niezawodny Magnuski i lider pozostał w Stargardzie.

- W drugiej połowie byliśmy strasznie cofnięci, było ciężko - mówił po meczu bohater Kluczevii. - Ciągnę ten wózek bez brata, oby do IV ligi - dodał.

- Uprzedzałem zawodników, aby pilnowali groźnego napastnika rywali - mówił Edward Pruski, szkoleniowiec Polonii. - Na remis zasłużyliśmy. Jednak kiedyś w końcu musieliśmy przegrać.

Polonia Płoty - Kluczevia Stargard 2:3 (1:1).

Bramki: Rynalski (41), Mirecki (80) - G. Magnuski 3 (8, 83, 90).

Polonia: Domański - Woźniak, Nabrzewski, Ratajczyk, Karczewski, Markowski (65 Cymkiej), Ł. Szwak, M. Szwak, Mirecki, Góralski, Rynalski.

Kluczevia: Walicki - Czerniak, Zdziarski, Bareja, G. Magnuski, Downar, Orzechowski, Rdzeń, Kuryś, Nowicki (68 Guzik), Jodłowski (80 Zalas).