MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polityczne marzenie Jarosława Kaczyńskiego? Chciałby zostać senatorem z Elbląga!

Witold Chrzanowski
W następnej kadencji (2023-2027) lider PIS planuje (zastrzegając się: "jeżeli ludzie wybiorą") być posłem. W 2027 roku najchętniej wystartowałby do Senatu z Elbląga. To polityczne marzenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Zasiadający już ósmą kadencję w Sejmie polityk zdradził je w dzisiejszym (27 lipca) wywiadzie dla Interii.

- Jeżeli zostanę wybrany do Sejmu, to przynajmniej do 2027 roku - gdy będę miał 78 lat - w Sejmie będę. Czy jeszcze dłużej? Nie sądzę, choć przyznam, że mam takie marzenie, choć raczej całkowicie abstrakcyjne, by zostać senatorem i to z Elbląga - powiedział prezes PiS w rozmowie z portalem.

Byłaby to druga kadencja polityka w, jak to przed laty lubił podkreślać, izbie wyższej naszego parlamentu.

Jarosław Kaczyński był już senatorem, i to z Elbląga, wybranym w pierwszych wolnych wyborach do Senatu 4 czerwca 1989 roku. Startujący z listy Komitetu Wyborczego Solidarność polityk, który w działalność niepodległościową zaangażowany był na lata przed pamiętnym Sierpniem 1980 (m.in. jako współpracownik Komitetu Obrony Robotników), uzyskał największą w ówczesnym województwie elbląskim liczbę głosów - 92 595, co stanowiło 57,98 proc. wszystkich głosów.

Gdyby w 2027 roku Jarosław Kaczyński został senatorem z Elbląga, polityczna historia zatoczyłaby więc koło.

CZYTAJ TAKŻE:
Awantura o port w Elblągu. Czy rząd chce go "ukraść" miastu? Zdjęcia

Sam polityk jednak zbytnio na to nie liczy, choć nie kryje, że do Elbląga ma wielki sentyment i właśnie w tym mieście rozpoczyna większość kampanii wyborczych.

- Bardzo się przywiązałem do tego miejsca - chciałbym tam po prostu przyjeżdżać jako senator. Ale tam demokracja jest bezwzględna: naszych tam nie wybierają, tam wygrywają inni, więc to chyba marzenie ściętej głowy - stwierdził w wywiadzie dla Interii Jarosław Kaczyński.

I coś w tym jest. Choć bowiem w wyborach do Sejmu posłowie PiS z okręgu elbląskiego stanowią największą grupę (jest ich czterech), to po wprowadzeniu jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu, prawica nie ma już w tej izbie swojego reprezentanta z Elbląga.

Rząd chce, by port w Elblągu przejęło państwo. Samorząd nie ...

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polityczne marzenie Jarosława Kaczyńskiego? Chciałby zostać senatorem z Elbląga! - Dziennik Bałtycki

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński