MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politycy PiS podają terminy wejścia w życie tzw. piątki Kaczyńskiego

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki
Poseł Zaremba (z prawej) szczególnie cieszy się z 1100 zł dla emerytów i rencistów: - Pierwszy raz po wojnie ktoś o nich zadbał.
Poseł Zaremba (z prawej) szczególnie cieszy się z 1100 zł dla emerytów i rencistów: - Pierwszy raz po wojnie ktoś o nich zadbał. Marek Rudnicki
Cały pakiet programowy wejdzie w życie w tym roku, ale w różnych terminach. Najtrudniejszym do realizacji, według posłów PiS, może być przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, bo to wymaga ścisłej współpracy z samorządami.

W połowie marca nastąpi ogłoszenie projektu ustawy „Rodzina 500 plus” na każdego dziecko bez kryterium dochodowego. W kwietniu mają zakończyć się prace parlamentarne, a 1 lipca ustawa wejdzie w życie i rozpocznie się proces przyjmowania wniosków.

- W kwietniu odbędą się konsultacje społeczne, w maju nastąpi uszczegółowienie projektu - tłumaczył poseł Artur Szałabawka. - Istotne jest to, że wystarczy tylko jeden wniosek. Doszczegółowienie dotyczy ewentualności, które mogą się zdarzyć, ale na pewno kwota będzie naliczana, bez względu na datę wpłynięcia wniosku, już od 1 lipca tego roku. Jedni będą chcieli dostać te pieniądze wcześniej, innym nie będzie zależało na pośpiechu, ale chcemy, by rodzice planując wakacje mogli te 500 zł wziąć pod uwagę.

Zerowy PIT dla młodych wejdzie w życie jeszcze w tym roku podatkowym. Dla pozostałych zatrudnionych stawka podatku PIT zostanie zmniejszona z 18 do 17 proc. Również w tym roku koszt uzyskania przychodów zostanie co najmniej dwukrotnie podwyższony.

- A to jeszcze nie ostatnie słowo, które powiedzieliśmy - zapewnia poseł Krzysztof Zaremba. - Patrzymy realnie i to co jest możliwe, realizujemy z myślą o Polakach, aby podnieść ich poziom życia.

Najwięcej trudności według posłów może być wprowadzenie przywrócenia zlikwidowanych połączeń autobusowych.

- Marszałek będzie musiał uczestniczyć w budowaniu siatki połączeń wszystkich miejscowości, a z tym może być różnie, gdy przypomnimy sobie szacowanie strat po suszy - mówi poseł Leszek Dobrzyński.

Projekt „13” emerytury zostanie przedstawiony już 8 marca. Wypłata 1100 zł brutto powinna nastąpić 1 maja.

CZYTAJ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński