MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Morska będzie szkolić studentów w zakresie bezpieczeństwa pracy

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Rektor PM Wojciech Ślączka oraz dyrektor zarządzającego Dräger Polska Dominik Zacharko
Rektor PM Wojciech Ślączka oraz dyrektor zarządzającego Dräger Polska Dominik Zacharko Mat. prasowe
Politechnika Morska i Dräger Polska sp. z o. o. podpisały porozumienie o współpracy. Będą wspólnie realizować projekty służące tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Podpisanie dokumentu-deklaracji wiąże się ze wspólnymi planami współpracy w zakresie prowadzenia prac naukowo-badawczych, umożliwiania praktyk lub staży studentom i absolwentom Politechniki Morskiej w Dräger Polska oraz utworzenia, pod technicznym patronatem Dräger, specjalności na studiach podyplomowych „bezpieczeństwo i higiena pracy" o profilu transportowo – przemysłowym.

Podpisanie dokumentu wiąże się ze wspólnymi planami współpracy w zakresie: prac naukowo-badawczych, umożliwiania praktyk lub staży studentom i absolwentom Politechniki Morskiej w Dräger Polska, utworzenia, pod technicznym patronatem Dräger, specjalności na studiach podyplomowych „bezpieczeństwo i higiena pracy" o profilu transportowo – przemysłowym, z uwzględnieniem problematyki transformacji energetycznej kraju, promocji wzajemnych działań mających na celu zwiększenie świadomości w zakresie występujących zagrożeń w środowisku pracy. Ponadto umowa przewiduje organizację wspólnych spotkań informacyjnych, seminariów i warsztatów promujących wybrany profil kształcenia.

Dräger jest firmą dostarczającą produkty, rozwiązania i usługi z zakresu bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw na całym świecie - niezależnie od ich wielkości czy sektora przemysłu. Zapewnia firmom i ich pracownikom ochronę, wsparcie oraz sprzęt ratujący życie w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Produkowane przez firmę wyroby medyczne oraz inne produkty z zakresu bezpieczeństwa są stosowane na całym świecie m.in. wśród służb ratowniczych, górników czy strażaków.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński