- Nasz główny wykonawca informuje nas o tym, że wszystko przebiega zgodnie z planem i będziemy mogli uroczyście otworzyć fabrykę jeszcze w tym półroczu. Całościowy postęp prac w budowie wynosi już ponad 99 procent - mówi Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.
Na terenie Morskiego Terminalu Gazowego w Policach miała miejsce pierwsza dostawa etylenu w ramach projektu Polimery Police. Gazowiec "Gaschem Rhone" dostarczył do Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. pierwsze 3 500 ton surowca.
Po co etylen?
Etylen zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności do procesów schładzania, uruchamiania i testów naziemnego zbiornika oraz instalacji towarzyszących umiejscowionych na terenie Terminalu, a w kolejnym etapie do rozpoczęcia produkcji kopolimerów polipropylenu. Etylen będzie przechowywany w naziemnym zbiorniku o pojemności 12 000 m3 w stanie schłodzonym do temperatury minus 104 stopnie Celsjusza (-104°C).
Co to za inwestycja?
Generalnym wykonawcą „Projektu Police” jest Hyundai Engineering Co., Ltd. Planowany termin rozpoczęcia komercyjnej eksploatacji wyznaczono na 2023 rok. W zakres projektu wchodzi instalacja do produkcji propylenu, instalacja do produkcji polipropylenu wraz z instalacjami pomocniczymi i infrastrukturą towarzyszącą, a także terminal przeładunkowo-magazynowy.
Produkowany pod marką Gryfilen polipropylen wykorzystywany będzie między innymi w produkcji opakowań, artykułów gospodarstwa domowego, w przemyśle samochodowym czy farmaceutycznym.
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?