Policyjny nalot na szczecińskie bulwary. Co się stało? Co z...

  Policyjny nalot na szczecińskie bulwary. Co się stało? Co z legalnym piwkiem?

  Marek Rudnicki

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Policyjny nalot na szczecińskie bulwary. Co się stało? Co z legalnym piwkiem?
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Co z piciem na bulwarach? Czy czyniący to nadal młodzi, nie przejmujący się zakazami ludzie zasługują na "legalkę", to sprawdzali radni PiS, którzy wybrali się na spacer po bulwarach po stronie Izby Celnej (prawa strona).
  Zobacz galerię

  Radni (Marek Duklanowski, Rafał Niburski, Marcin Matias, Witold Dąbrowski i Janusz Jagielski) przeżyli też nagłą i niespodziewaną interwencję policji w tym miejscu.

  Zapytaliśmy w biurze prasowym komendy wojewódzkiej, czym była spowodowana (wszak pojawiło się 60 funkcjonariuszy).
  Na stronie biura prasowego ani słowa o wielkiej akcji, a zazwyczaj nawet o drobiazgach biuro bardzo chętnie informuje. Tym razem milczenie.

  Na nasze pytanie odpowiedź była krótka:

  - Zbieramy informacje.

  Radny Marek Duklanowski podzielił się wrażeniami na swoim facebooku. O tej akcji napisał:

  - Pojechaliśmy zobaczyć, jak wygląda miejsce, w którym inny nasz kolega radny (Robert Stankiewicz - GS24.pl) zapragnął wypić osławioną już lampkę porto. Bo lepiej się wypowiadać na miejskie tematy, kiedy się wie, o czym się mówi. Z racji na mecz Pogoni i na to, że chwilę przed naszym przyjściem miało miejsce niecodzienne jednak w naszym mieście wydarzenie ("A melanż trwa!"), bulwary patrolowało około 60 policjantów. To niecodzienna sytuacja, bo zwyczajnie na miejscu jest jeden (!) patrol policji.  - Cala sytuacja przebiegała ona przyjemnie do momentu, kiedy pojawiły się służby - relacjonuje jeden ze świadków. - - Większość ludzi, którzy byli na bulwarach, a byli tam zwykli mieszkańcy, reagowali pozytywnie bili brawo, robili zdjęcia i bawili się z resztą kibiców wspólnie śpiewając.

  - Policjanci podchodzili do pijących alkohol i upominali ich. Przystąpili też do mandatowania. Ile tych mandatów wystawiono, dowiemy się pewnie za kilka dni - relacjonuje dalej radny PiS. - Można powiedzieć, że przez to ilość siedzących na bulwarach młodych ludzi szybko zaczęła się kurczyć. W efekcie w ciągu godziny, kiedy tam byliśmy, czyli między 22 a 23, z gwarnego, pełnego lejącego się strumieniami alkoholu miejsca, zrobiło się miejsce, w którym praktycznie na jedną młodą osobę przypadał jeden policjant.

  W rozmowie z nami Duklanowski stwierdził, że nie jest przeciwko spożywaniu alkoholu na bulwarach, ale za tym by czynić to w sposób kulturalny. By ta przestrzeń publiczna byłą przyjazna wszystkim, którzy ją odwiedzają. Uważą, że zgłoszony przez Bezpartyjnych projekt należy go dopracować.

  - Alkohol można pić na bulwarach. W normalnych warunkach, nie pośród walającego się szkła, można się napić alkoholu w lokalnych punktach gastronomicznych. Owszem, piwo może tam kosztować nieco więcej i może nie będzie żadnych "byków", "arizon" czy "kelerisów", ale będzie porto właśnie.

  Radni po wizycie na mieli kilka spostrzeżeń natury organizacyjnej.

  - Śmieci są wszędzie - podzielił się nimi Marek Duklanowski.

  I porównał koszty. Sprzątanie bulwarów, to około 1,5 mln zł, a całego miasta, to koszt 5,7 mln zł. Dysproporcja widoczna aż nadto.

  - Pewnie, gdyby chcieć utrzymać tam większą czystość, należałoby jeszcze wprowadzić pracujących na bieżąco pracowników, ale za chwilę mogłoby się okazać, że kosztuje nas to, jako mieszkańców miasta, nawet 3 mln złotych. Bez sensu kompletnie.

  O projekcie uchwały, która przez radnych została odesłana do poprawki:

  - Generalnie bubel, choć dla wielu radnych doskonała. Jedno ze zdjęć pokazuje sam bulwar i obok trawnik, na wprost zaś wypełnioną ludźmi ławkę. Uchwałę przygotowano tak, że osoby stojące na ławce mogłyby pić alkohol, zaś siedzące na ławce już nie. Linię, do której można pić poprowadzono generalnie po krawężniku. Stąd nasza wola odesłania tej uchwały do poprawek. Ci, którzy byli przeciwko odesłaniu jej widocznie nie byli na miejscu, nie znali też uchwały. Ot, nie znam się, to się wypowiem.

  Czytaj więcej: Picie piwa na bulwarach. Uchwała wróciła do wnioskodawców


  Sonda

  Legalne piwko na szczecińskich bulwarach? Jesteście za?  Zobacz również: Zobacz także: Słoneczna pogoda i tłumy spacerowiczów na bulwarach [ZDJĘCIA]  Zobacz także: Legalne piwo na bulwarach? Skrajnie różne opinie radnych


  Piwo na bulwarach? Czytaj więcej:

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (69)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (69) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.