Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policja: Wybrano najlepszy patrol w Zachodniopomorskiem

Mariusz Parkitny
Patrol roku tworzą sierżanci Marek Ochlik i Piotr Fudalski z oddziału prewencji policji w Szczecinie. Wczoraj ogłoszono wyniki konkursu.
Oto najlepszy patroli policji w Zachodniopomorskiem. Od lewej sierż. Marek Ochlik oraz sierż. Piotr Fudalski.
Oto najlepszy patroli policji w Zachodniopomorskiem. Od lewej sierż. Marek Ochlik oraz sierż. Piotr Fudalski. Fot. Marcin Bielecki

Oto najlepszy patroli policji w Zachodniopomorskiem. Od lewej sierż. Marek Ochlik oraz sierż. Piotr Fudalski.
(fot. Fot. Marcin Bielecki)

Wzięły w nim udział wszystkie komendy powiatowe i miejskie policji w Zachodniopomorskiem. Do ścisłego finału przeszły 24 dwuosobowe patrole. Od wtorku rywalizowali o tytuł Patrolu Roku. Musieli pokazać, że są teoretycznie i praktycznie przygotowani do dbania o bezpieczeństwo na ulicach. Zwyciężyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Sierż. Marek Ochlik pracuje w policji sześć lat, sierż. Piotr Fudalski dwa lata krócej.

- Do każdej interwencji podchodzimy indywidualnie. Nie lekceważymy żadnej sytuacji. Musimy być przygotowani na każdą okoliczność. Bo nawet pozornie banalna sprawa może przerodzić się w zagrożenie dla nas lub postronnych osób - mówią nagrodzeni funkcjonariusze.

Drugie miejsce zajęli policjanci z Białogardu sierżanci Michał Balcer i Grzegorz Grzyb. Trzecie miejsce przypadło patrolowi ze Szczecinka, posterunkowym Piotrowi Królowi i Sylwestrowi Mączyszynowi. Czwarte miejsce zajęli policjanci II reprezentacji oddziału prewencji w Szczecinie: sierż. Tomasz Sulczyński oraz post. Zbigniew Kurpik.

W nagrodę dostali dyplomy, puchary i nagrody pieniężne.
- Poziom tegorocznego konkursu był wyższy niż rok temu. To dobry prognostyk. Oznacza, że policjanci są dobrze przygotowani do służby - mówi podinsp. Wojciech Osica, ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Konkurs zaczął się od testu wiedzy prewencyjnej. Np. co zrobić, gdy trzech mężczyzn zatrzymuje przechodnia, ale tylko jeden go bije. Czy patrol powinien zatrzymać wszystkich uczestników zdarzenia, czy może tylko tego, który bił? A może należy poprosić go o przyjście na komisariat następnego dnia?. I na koniec, czy była to bójka, pobicie, a może rozbój.

W części praktycznej był policyjny tor przeszkód, strzelanie i udzielanie pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obezwładniania przeciwnika i demonstracja interwencji na ulicy.

Patrole, które zajęły dwa pierwsze miejsca będą we wrześniu w Słupsku walczyć o tytuł najlepszego patrolu w Polsce. Trzymamy kciuki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński