Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Police. Prace drogowe trwają, mimo że szaleje wirus

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Sprawdzamy, co dzieje się na inwestycjach drogowych w powiecie polickim, mimo wprowadzenia stanu epidemiologicznego w Polsce. Wykonawca prac mówi, że nie odpuszcza tempa.

- Prace na wszystkich inwestycjach prowadzonych przez Strabag są kontynuowane. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest dynamiczna i na bieżąco monitorowana. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia wdrożyliśmy stosowne procedury sanitarne w całej grupie Strabag w Polsce – zapewnia Maciej Tomaszewski z firmy Strabag sp. z o.o.

Firma prowadzi przebudowę drogi powiatowej Szczecin – Stobno, inwestycji ważnej nie tylko dla mieszkańców powiatu polickiego, ale również dla mieszkańców Szczecina. Wartość umowy to 13 mln 309 tys. 330,40 zł. Wykonawca ma czas do połowy października 2020 roku.

- Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania za przejazdem kolejowym. Ze względów ekonomicznych projekt ten został podzielony na dwa etapy i dofinansowaniem objęty jest wyłącznie pierwszy etap inwestycji, czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą na Mierzyn, czyli ten, który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców - wyjaśnia Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. - Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe.

Droga jest zamknięta dla ruchu z wyłączeniem komunikacji miejskiej oraz dojazdu do posesji, do których zjazd znajduje się na remontowanym odcinku.

Drogowcy pracują przy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 115 w Tanowie. Trwają prace przy kanalizacji i chodnikach.

- Na obecną chwilę wykonana została kanalizacja deszczowa w ciągu ul. Szczecińskiej, a także ułożona jest warstwa wyrównawcza bitumiczna na ul. Szczecińskiej - mówi Łukasz Mielnik ze Strabagu. - Trwają prace przy ciągach pieszych i pieszo-rowerowych wzdłuż ul. Szczecińskiej.

Przed wykonawcą - do realizacji - pozostaje rondo wraz z wlotami na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 114 z nr 115 oraz wymiana słupów linii energetycznej i wykonanie oświetlenia na nowo budowanym rondzie.

- Zakończenie prac planowane jest na październik 2020 roku - mówi przedstawiciel wykonawcy.

Istotny jest także remont połączenia drogowego Szczecin – Police na tzw. leśnym odcinku w Przęsocinie, prowadzącym do wiaduktu. Inwestycja jest realizowana przez firmę Strabag. Zgodnie z zawartą umową prace miały zakończyć się do 31 grudnia 2019 r., ale zakończą się w pierwszej połowie tego roku. Inwestycja jest w całości finansowana przez Szczecin. Inwestorem wiodącym jest powiat policki.


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński