Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Police. Można głosować w budżecie obywatelskim. Jest 19 pomysłów

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Przy Przedszkolu Publicznym nr 9 w Policach powstało miasteczko "Mali cykliści".Inwestycja ta powstała w ramach  Polickiego Budżetu Obywatelskiego.
Przy Przedszkolu Publicznym nr 9 w Policach powstało miasteczko "Mali cykliści".Inwestycja ta powstała w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Marek Jaszczyński
Od dziś, 15 listopada rusza głosowanie w IV edycji budżetu obywatelskiego. Mozna głosować na 13 wniosków dotyczących terenów miejskich i sześciu z terenów sołectw gminy Police.

Jest w czym wybierać, większość projektów dotyczy zagospodarowania terenu na place zabaw czy siłownie, ale są też śmiałe pomysły. Taki jest projekt zbudowania plaży miejskiej na tzw. "Mijance". Dziś to niezagospodarowany teren, ale mimo to nie brakuje policzan, którzy spędzają tu wolny czas, kąpiąc się, łowiąc ryby. Kolejny interesujący pomysł dotyczy montażu czterech miejskich poidełek dla mieszkańców i zwierząt. Do tegorocznej edycji ponownie powraca pomysł budowy systemu miejskiego jednośladu. Miałoby być to sześć stacji po osiem rowerów. Gdzie miałyby stanąć stacje? Na Rynku, w Mścięcinie przy ul. Klonowej/Asfaltowej, Grzybowej/Piaskowej, Wróblewskiego, Zamenhofa i przy ul. Przjaźni.
Jeden z pomysłów jest dedykowany wyłącznie seniorom. To "Senior też może" - kursy z podstawowej obsługi komputera dla mieszkańców gminy w wieku 60+.

Przypomnijmy, że przez dwa i pół miesiąca wpłynęło aż 25 wniosków. Sześć z nich to wnioski z terenu sołectw, natomiast reszta to projekty dotyczące terenu miasta lub miasta i sołectw łącznie. W trakcie terminu składania wniosków jeden z nich został wycofany. Jest to projekt pn. "Czujniki smogu". Wnioskodawca wycofał swój wniosek po rozmowach w Urzędzie Miejskim, ze względu na to, że Gmina będzie realizowała taki projekt w niedalekiej przyszłości. Głosowanie rozpocznie się od czwartku, 15 listopada i potrwa do 1 grudnia.

Kto może głosować?
Głosować może każdy mieszkaniec Gminy Police (tak samo jak w przypadku złożenia wniosku nie liczy się meldunek, a adres zamieszkania), który w dniu głosowania ma skończone 13 lat. Tak samo jak w przypadku składania wniosku, oraz jego poparcia głosować może osoba młodsza, ale w jej imieniu na karcie musi podpisać się opiekun prawny.

Każdy chętny może złożyć jedną kartę do głosowania, którą należy dokładnie wypełnić. Na karcie należy postawić dowolną ilość krzyżyków obok wybranych zadań, które głosujący uważa za warte realizacji. Niezależnie od miejsca zamieszkania każdy będzie mógł oddać głos na dowolne projekty czy to miejskie czy sołeckie.

Należy także wypełnić dane głosującego podać imię, nazwisko oraz zaznaczyć czy głosująca osoba skończyła 13 lat. Należy również podpisać oświadczenie znajdujące się na dole karty do głosowania. Karty, które nie będą zawierały wszystkich powyższych informacji będą kartami nieważnymi.

Jeżeli głosująca osoba ma mniej niż 13 lat jej opiekun prawny musi także wypełnić odpowiednie pola na karcie.
W bieżącej edycji kartę będzie można oddać osobiście w Urzędzie Miejskim w Policach oraz w trakcie dyżurów w radach osiedlowych i świetlicach sołeckich. Jedna osoba będzie mogła oddać tylko jedną kartę do głosowania okazując dowód tożsamości.

Zobacz także: Police. Odsłonili obelisk Prymasa Tysiąclecia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński