Półfinał dla Espadonu Szczecin! Plus Liga stoi otworem [zdjęcia, wideo]

(sz)
Espadon Szczecin zwyciężył 3:2 z Krispolem Września i wypełnił kryterium sportowe, by występować w Plus Lidze.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando Espadonu. Krispol był pobudzony do walki po porażce 2:3 u siebie, a mimo to kilka kroków za szczecinianami w wyścigu do półfinału. Gospodarze zwyciężyli 25:20.

Na trybunach w Szczecińskim Domu Sportu padł rekord frekwencji w tym sezonie. Kibice obejrzeli walkę punkt za punkt w drugiej partii. Na obu przerwach technicznych prowadził Krispol. Espadon wyrównał na 20:20 przy zagrywce Krzysztofa Antosika, ale w walce na przewagi górowali przyjezdni.

Trzeci set z większą liczbą błędów. Pojawiły się chaos i nerwowość, więc dawało o sobie znać zmęczenie. Idealnym podsumowaniem była zagrywka Janusza Gałązki w pół siatki. Krispol zatriumfował 23:25 i prowadził 1:2 w setach.

Espadon znalazł się pod ścianą tak samo jak we Wrześni i musiał gonić. Zadanie udało się wykonać i lepszego musiał wyłonić ponownie tie-break.

Szczecinianie pokazali w decydującym secie odporność na stres i udowodnili, że należy się im walka o medale.