MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pol’and’Rock w Czaplinku coraz bliżej. Ostatnie przygotowania

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Tak było na festiwalu rok temu
Tak było na festiwalu rok temu Rajmund Wełnic
Trwają intensywne przygotowania do 30. Festiwalu Pol’and’Rock, który na początku sierpnia ponownie zawita na lotnisko Broczyno w Czaplinku.

W czaplineckim ratuszu z wojewodą zachodniopomorskim Adamem Rudawskim spotkali się m.in. przedstawiciele służb sanitarnych, osoby zainteresowane udzielaniem noclegów i obsługą gastronomiczną i samorządowcy – burmistrz Czaplinka Katarzyna Szlońska-Getka i starosta drawski Jacek Kozłowski. Omawiano kwestie związane z organizacją miejsc noclegowych oraz stref gastronomicznych podczas trwania 30. Festiwalu Pol’and’Rock. Przypomnijmy, że największa tego typu impreza w Polsce odbędzie się – już po raz trzeci w tej lokalizacji – na dawnym lotnisku Broczyno w Czaplinku. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkuset tysięcy gości, którzy przewiną się przez festiwal od 1 do 3 sierpnia.

Tak ogromne przedsięwzięcie wymaga długich przygotowań i wzorowej logistyki. Organizacyjnie wszyscy szykują się na Pol’and’Rock praktycznie od drugiego dnia po zakończeniu poprzedniej edycji, ale im bliżej terminu, tym przygotowania są bardziej intensywne. W Urzędzie Miejskim w Czaplinku dyskutowano w poniedziałek (27 maja) o zabezpieczeniu higieniczno-sanitarnym miejsc noclegowych, prowadzenia działalności w zakresie produkcji i obrotu żywnością oraz bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego na terenie gminy Czaplinek.

Kluczowe są także kwestie komunikacyjne. Także w tym roku na czas trwania festiwalu zostaną uruchomione dodatkowe połączenia kolejowe. Zachodniopomorski Zakład Polregio razem z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim od 30 lipca do 4 sierpnia uruchomi 42 dodatkowe pociągi. Składy będą kończyły swoje trasy w Czaplinku, a punktami przesiadkowymi będą stacje takie jak Szczecin Główny, Runowo Pomorskie, Drawsko Pomorskie i Szczecinek.

Oczywiście głównym magnesem przyciągającym widzów jest osobowość Jurka Owsiaka, który od ponad 30 lat organizuje festiwal w podziękowaniu za wysiłek włożony przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oraz muzyczne gwiazdy – w tym roku na obu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców: m.in. Guano Apes, Flapjack, Clawfinger, Sick Of It All, CelKilt, Motionless in White, Electric Callboy, Myrath, The Warning oraz Less Than Jake!, T.Love, Kasia Kowalska czy Enej.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pol’and’Rock w Czaplinku coraz bliżej. Ostatnie przygotowania - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński